V Královéhradeckém kraji rostou počty nakažený koronavirem

14.9.2021
Redakce

„V posledních týdnech evidujeme jednotky pacientů s covid-19, většinou se jedná o starší pacienty. Nemocnice je připravena na případné navýšení počtu pacientů v případě zhoršení epidemické situace,“ sdělil dnes mluvčí Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové Jakub Sochor.

V hradecké fakultní nemocnici, která je největším zdravotnickým zařízením na východě Čech, se v pondělí léčil s covidem jeden pacient. V době největšího náporu, který nemocnice zaznamenala v polovině února, se počet hospitalizovaných s covidovou infekcí pohyboval kolem 250.

Také v nemocnicích Královéhradeckého kraje je podle mluvčího hejtmanství Dana Lechmanna situace „stabilizovaná“.

„V krajských nemocnicích jsou s covidem hospitalizováni pouze jednotlivci bez vážných příznaků nemoci. Konkrétní čísla uvádět nebudeme, neboť se situace neustále mění,“ tvrdí Lechmann.

Incidence, tedy počet nakažených na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, byla dnes v kraji na hodnotě 16, stejně jako v pondělí, před týdnem na čísle osm a o týden dříve na hodně šest. Republikový průměr k dnešku činil 25 případů za sedm dní na každých 100.000 obyvatel a před týdnem byla tato hodnota 18. Královéhradecký kraj od jara trvale patří mezi regiony s nejnižším šířením nákazy.

Podle ministerstva zdravotnictví se v kraji nákaza nyní nejvíce šíří v okrese Rychnov nad Kněžnou, kde za posledních sedm dní přibylo na 100.000 obyvatel zhruba 29 nákaz, před týdnem 15. V okresech Náchod, Hradec Králové a Trutnov podle tohoto přepočtu přibylo zhruba 24, 14 a 11 nakažených. Před týdnem sedmidenní incidence činila na Náchodsku osm případů, na Hradecku deset a na Trutnovsku tři. Nejlépe v kraji je na tom okres Jičín, kde bylo zjištěno za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel zhruba pět nakažených, před týdnem šest.

V Královéhradeckém kraji v pondělí přibylo 13 potvrzených případů covidu-19, ve stejný den před týdnem deset a o týden dříve tři. Od začátku pandemie se v kraji nakazilo 105.155 lidí. Z nemoci se vyléčilo 103.334 lidí a 1811 zemřelo. Od 4. června v kraji v souvislosti s koronavirem nikdo nezemřel. Královéhradecký kraj má téměř 549.400 obyvatel.Nepřehlédněte