V Krkonoších skončilo lavinové nebezpečí

12.5.2022
Redakce

V české části Krkonoš ve středu 11. května pominulo lavinové nebezpečí. Trvalo nepřetržitě v různých stupních pětibodové stupnice od 2. prosince V polské části Krkonoš neplatí lavinové nebezpečí již několik dní. Lavinové nebezpečí na české straně Krkonoš loni pominulo 17. května.

U hřebenové Luční boudy podle horské služby dnes ráno bylo oblačno, devět stupňů nad nulou a okolo 30 centimetrů sněhu. V úterý 10. května krkonošská horská služba uváděla v pravidelném lavinovém ranním hlášení, že na hřebenech Krkonoš je okolo 30 až 90 cm sněhu. Více sněhu bylo na severních svazích, na jižních bylo sněhu méně, jižní úbočí Kozích Hřbetů a Sněžky byly téměř beze sněhu. Tehdy platil ještě první stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové mezinárodní stupnice.

Podle meteorologů má být dnes v Královéhradeckém kraji polojasno až oblačno, večer od jihozápadu přibývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 22 až 25 stupni Celsia, na horách do 17 stupňů. Vítr může místy v nárazech dosahovat rychlosti okolo 54 km/h, večer zeslábne.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte