V KV Areně funguje opět očkovací centrum, kapacitu má až 1500 očkovaných denně

6.12.2021
Roman Kořinek

V karlovarské KV Areně se dnes opět otevřelo očkovací centrum. Zimní stadion původně sloužil v kraji jako první velkokapacitní očkovací centrum. S poklesem zájmu o vakcínu a se začátkem sportovních i kulturních akcí se pak očkování přesunulo v září do obchodního centra Varyáda. Obě očkovací místa budou nyní fungovat současně, jejich kapacita je až 2000 očkovaných denně, řekla mluvčí Karlovarské krajské nemocnice (KKN) Markéta Singerová.

„Bylo potřeba zajistit prostor pro větší počet zájemců o očkování. Varyáda se v poslední době poměrně hodně naplnila, tlak na očkování byl v poslední době velký. Chtěli jsme umožnit daleko většímu množství lidí vakcinaci a v co nejkratším možném čase,“ řekla Singerová.

Chod a personál v očkovacím centru zajišťuje Karlovarská krajská nemocnice, na provoz dohlíží také městská policie. Vchod i východ je bezbariérový, k dispozici je několik parkovacích míst. Proti jarnímu provozu je očkovací místo umístěné v zázemí sportovní haly, z druhé strany budovy.

Centrum disponuje čtyřmi očkovacími boxy a zvládne očkovat až 1500 lidí denně. KV Arena je určená zejména pro registrované zájemce o očkování, zdravotníci přijmou ale i neregistrované. Pro neobjednané je primárně k dispozici očkovací místo ve Varyádě. Kapacita je tam až 500 očkovaných za den.

Očkovací centrum KV Arena bude v provozu od pondělí do pátku v čase od 12:00 do 18:00, o víkendech pak mezi 9:00 a 13:00. Provoz centra bude zajištěn i mezi vánočními svátky, na rozdíl od ostatních center v kraji. Do KV Areny se přesunulo z Varyády očkování dětí ve věku 12 až 15 let a očkování pro samoplátce.

Za posledních sedm dní dostalo v kraji s více než 290.000 obyvateli vakcínu přes 12.000 lidí, před měsícem to byla asi polovina. Zdravotníci od začátku očkování podali v kraji 363.544 dávek vakcín, očkovali 175.399 lidí. Očkování má ukončeno 159.217 lidí, posilující, třetí dávku má 28.874 lidí.

Zdroj: kkn/čtk

 Nepřehlédněte