V Liberci vyhlásili vítěze soutěže o knihu roku

10.5.2022
Fefík

V liberecké Krajské vědecké knihovně včera vyhlásili vítěze pátého ročníku soutěže Kniha roku. Letos soutěžilo 39 knih v pěti základních skupinách.

V kategorii Beletrie a poezie si cenu převzal Miroslav Stuchlý, který do soutěže přihlásil hned dvě knihy, a to Potkat jelena a Waldwilla. V kategorii Literatura pro děti a mládež, učebnice se vítězem stala kniha Cizinec, kterou do soutěže přihlásilo Dramacentrum Bezejména.

Mezi odbornou a populárně naučnou literaturou vyhrála kniha Hranice desfourských lesů a velkostatku Smržovka. Nejlepší uměleckou monografií a výtvarnou publikací je publikace Hledání rovnováhy Design československého lisovaného skla 1948-1989. V nové kategorii Kniha o obci se vítězem stala Stará vlast Rokytnice v Krkonoších.

Co nového v libereckém Divadle F. X Šaldy? Světová premiéra za rohem a nová ředitelka

 

V kategorii čtenářské volby se až do konce nevědělo, která kniha vyhraje. Nakonec se s 370 hlasy vítězem stala kniha Jany Henychové Běžet život se psy Husky. Zvláštní cenu Libereckého kraje za mimořádný přínos v oblasti literatury letos získal emeritní ředitel Krkonošského muzea v Jilemnici, badatel, historik a literát Jan Luštinec.

Vítězové získali odměnu deset tisíc korun a cenu, kterou speciálně pro tuto soutěž vyrobila Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově.

Zdroj: Jan Mikulička, Liberecký kraj


Témata:

Nepřehlédněte