• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • V Mariánských Lázních připravují tradiční Lázeňský festival jablek

  5.10.2022
  Roman Kořinek

  Tradiční podzimní akce, která se koná na kolonádě M. Gorkého, letos oslaví jubilejní desáté narozeniny. Festival je jednodenní a bude se konat v neděli 9. října 2022 od 10 hodin. Na své si přijdou milovníci dobrého jídla a pití, děti, které rády malují a soutěží, ale i příznivci folkové muziky.

  „Do desátého ročníku Lázeňského festivalu jablek vstupujeme s dobrým pocitem, že se nám povedlo zavést a udržet tradici krásné podzimní akce, během níž si připomeneme, jak je důležité pečovat o staré regionální odrůdy ovoce, které rostlo už v zahradách našich babiček. Zároveň se máme možnost setkat v příjemné atmosféře mariánskolázeňské kolonády a nabídnout zajímavý program pro děti a dospělé,“ řekl první náměstek hejtmana Karlovarského kraje Karel Jakobec (ODS).

  I letos se bude v Mariánských Lázních soutěžit o „Nejchutnější jablečný moučník“ a ceny se budou rozdávat také v klání vyhlašovaném Českým zahrádkářským svazem s názvem „Nejkrásnější jablko“. „Po celý den si příchozí budou moci koupit něco na zub. Program zpestří i  jarmark místních výrobců, řemeslníků a regionálních producentů potravin. Děti čeká výtvarná soutěž o ceny na téma „Jablko z pohádky“ a v případě, že nebudou chtít malovat, mohou se účastnit her s tématikou ovoce,“ doplňuje mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

  Návštěvníci si budou moci prohlédnout výstavu „Stromy v krajině“ a obdivovat vystavené typické druhy ovoce z našeho kraje s komentářem pomologa Martina Lípy.

  „Pravidelní návštěvníci festivalu jablek určitě budou očekávat slavnostní salvu ostrostřelců ze Stříbra, která nemůže chybět ani letos, v roce desátého výročí akce,“ dodal náměstek hejtmana.

  Hned dvakrát také zazní hudba, a to v podání skupiny Bád Boys (blues z Karlovarského kraje) a v závěru vystoupí blues – folková formace Holeček & Marcel Project.

  „Jedním z partnerů festivalu je Hotelová škola v Mariánských Lázních. Studenti této školy upečou dva dny před zahájením festivalu tisíc jablečných štrúdlů pro všechny návštěvníky i občany města,“ dodala PR manažerka lokální destinační agentury KIS Mariánské Lázně Elena Sorokina.

  Zdroj: vz


  Témata:

  Nepřehlédněte