• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • V Mladé Boleslavi usadili novou lávku přes Jizeru

  17.3.2023
  Fefík

  Za pomoci obřího autojeřábu usadili ve středu stavbaři na své místo mnohatunovou konstrukci nové lávky přes Jizeru v blízkosti železničního mostu.

  Za pomoci obřího autojeřábu usadili ve středu stavbaři na své místo mnohatunovou konstrukci nové lávky přes Jizeru v blízkosti železničního mostu.

  Lávka pro pěší a turisty propojí cyklostezky z Krásné louky a na druhém břehu řeky. Vrcholí tak jedna z největších investic v Mladé Boleslavi, která začala loni v červnu a kompletně dokončena bude letos v květnu. Její součástí je kromě samotné lávky také síť navazujících cyklotras.

  Děkuji všem, kteří nám s tímto projektem pomáhají. Přes 30 milionů korun jsme vyjednali z Evropské unie, další stěžejní částkou 26 milionů korun přispěl Nadační fond Škoda Auto a díky návaznosti na páteřní cyklotrasy se podílí také Středočeský kraj sumou 3,5 milionu korun. Celkové náklady na lávku a vybudování souvisejících stezek jsou přibližně 74 milionů korun a jedná se tedy o jednu z nejvýraznějších investic, kterou v tomto kalendářním roce dokončujeme,“ řekl první náměstek primátora Mladé Boleslavi Jiří Bouška.

  Spolužáci z akády. Mladoboleslavská Galerie Sbor českých bratří otevírá po zimě své brány

   

  Lávka sice byla ve středu usazena na místo, ale její kompletní dokončení a uvedení do provozu bude možné až v květnu. Síť cyklostezek, které jsou součástí investice a které vedou směrem k loděnici, na Ptáckou ulici i od lávky po Krásné louce na druhou stranu směrem po proudu řeky, bude hotova dříve. Jakmile odjede obří jeřáb a vyklidí se potřebná velká plocha staveniště pro zázemí stavby lávky, bude možné začít stezky dokončovat a na všech úsecích je završit finální asfaltovou vrstvou. To by mělo nastat ještě během dubna.

  Autorem přemostění je architekt Josef Pleskot. Budované cyklostezky představují další velký krok k plánovanému postupnému propojení Krásné louky a parku Štěpánka. 

  Zdroj: Pavel Šubrt, SM Mladá Boleslav  Nepřehlédněte