• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • V neděli padaly teplotní rekordy. Také tento týden se máme na co těšit

    V části České republiky v neděli byly opět jarní teploty. Nejvíce naměřili ve Vsetíně, kde bylo odpoledne 15,4 stupně Celsia. Zatímco v předchozích dvou dnech padaly desítky teplotních rekordů, v neděli byly na dlouhodobě fungujících stanicích zaznamenány pouze dva. Informovala o tom Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

    „Nejteplejší částí Česka byla v neděli jižní Morava, Zlínský kraj a východní část Moravskoslezského kraje,“ uvedla meteoroložka. Nový rekord pro 1. březen má stanice ve Štítné nad Vláří na Zlínsku, jeho hodnota je 14,5 stupně Celsia. Rekord padl i Dukovanech na Třebíčsku, kde bylo 14,1 stupně.

    Jarní počasí čeká Česko také v příštím týdnu. „Můžeme se těšit na stabilní, slunečné a nadprůměrně teplé počasí. Ráno se ale budou vyskytovat mlhy, s větší pravděpodobností v Čechách,“ uvedl ČHMÚ na facebooku. Mlhy by se měly dopoledne rozpouštět, jen ojediněle se udrží celý den. Na většině území ČR však bude celý týden převažovat jasná nebo polojasná obloha.

    Rána budou stále chladná s teplotami nejčastěji kolem nuly. Odpolední teploty se ale budou pohybovat kolem 13 stupňů Celsia, pouze pondělí by mělo být o něco chladnější. Nižší teploty kolem sedmi stupňů budou zůstávat na místech, kde se déle udrží mlhy nebo nízká oblačnost.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte