V Neratovicích je málo míst pro parkování, vznikne parkovací dům

27.1.2020
Ondřej Matěj Hrubeš

V Neratovicích na Mělnicku je málo míst pro parkování, město chce postavit parkovací dům, zadalo zpracování projektu. Náklady na stavbu dosáhnou kolem 100 milionů korun, na investici chce radnice využít evropskou dotaci, která by mohla pokrýt zhruba polovinu nákladů, řekl starosta Neratovic Roman Kroužecký (Společně pro Neratovice).

Mělník koupí toaletu za půl milionu, platit v ní lze jen kartou nebo SMS

„Podle studie, kterou jsme si nechali vypracovat Českou parkovací asociací, jsme zjistili, že nám chybí v centrální části města kolem 350 parkovacích míst,“ uvedl starosta. V celém městě je to podle studie kolem 500 míst. Kapacita projektovaného domu má být 350 míst s možností dostavby dalších 150 míst. Pozemky, kde by bylo možné udělat odstavná parkoviště, město dle starosty nemá.

Vojenské lesy si vzaly příklad ze Skandinávie. Hibernují statisíce sazenic

Parkovací dům má vzniknout mezi obchodním domem Tesco a úřadem práce. Jedná se o lokalitu, kde budou lidé moci také snadno přestoupit na vlaky či autobusy. Po dostavbě domu budou zřejmě parkovací místa ve městě zpoplatněna, tím by se měla investice do parkovacího domu Neratovicích zhruba za 20 let vrátit.

ČTKNepřehlédněte