V Otrokovicích mizí zemnící lana podél železnice, policisté žádají veřejnost o pomoc

16.3.2023
Jaroslav Svoboda

Už několik dní pátrají otrokovičtí policisté po pachateli krádeží bronzových zemnících lan, která mizí z různých míst podél železniční trati mezi Otrokovicemi a Tlumačovem. Celková škoda se vyšplhala už na sedmdesát tisíc korun

„Zaměstnanec, který má na starosti opravy trakčního vedení, oznámil policistům, že se již od ledna ztrácejí zemnící lana v okolí Otrokovic. Při kontrole zjistil, že další chybí u železničních stanic v Otrokovicích a Tlumačově,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ukradená lana mají průměr 10 nebo 20 mm a jsou různé délky. Nejdelší lano, které zmizelo, bylo dlouhé 736 m a vážilo 329 kg. Lana z bronzu jsou vedena na kovových sloupech po obou stranách kolejiště ve výšce šesti metrů, kam musí pachatel vystoupat a ustříhnout je.

„Pokud byste policistům mohli v tomto případu pomoci jakýmkoli svědectvím, případně podezřením na konkrétního pachatele, volejte, prosím, na linku tísňového volání policie – 158 nebo přímo na telefonní číslo policie v Otrokovicích 974 666 721,“ dodala mluvčí Kozumplíková.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte