V plzeňské katedrále se sešli koledníci. Začala Tříkrálová sbírka

4.1.2022
Andrea Jančová

Na západě Čech odstartovala letošní Tříkrálová sbírka. Slavnostní zahájení proběhlo v katedrále svatého Bartoloměje na náměstí Republiky v Plzni. Plzeňský biskup Tomáš Holub pozdravil všechny královny a krále, kteří přišli, aby pomohli s koledováním. Požehnal také křídám, kterými budou koledníci psát své podpisy a letopočet na dveře domů a bytů.

Všichni účastníci slavnostního zahájení v katedrále sv. Bartoloměje zhlédli představení Staroplzeneckého živého betlému.

Tři králové

Způsobů, jak do Tříkrálové sbírky přispět finančním darem, je už celá řada. Ten tradiční zůstává stále stejný – příspěvek lze vložit do zapečetěné a charitním logem označené pokladničky koledujících tří králů. Vedoucí takové kolednické skupinky má vždy průkazku s oprávněním a může svou identitu prokázat občanským průkazem.

Dále budou v období do 16. ledna na veřejných místech, jako jsou například lékárny, obchody, úřady či kostely, rozmístěny kasičky. Seznam těchto koledních míst v Plzeňském a Karlovarském kraji je průběžně aktualizován na webu Diecézní charity Plzeň www dcchp.cz.

Organizátoři zachovali i další nové formy koledování z roku 2021, kdy ročník Tříkrálové sbírky proběhl kvůli pandemii bez skutečného koledování. Tyto nové formy jsou pro část veřejnosti přístupnější a zároveň mohou fungovat i při zhoršení epidemiologické situace. K možnosti podpory formou bankovního převodu Charita přidala i možnost přispět přes QR kód. Bezhotovostním převodem na oficiální účet 66008822/0800 je možné Tříkrálovou sbírku podpořit až do konce ledna.

Zdroj :vzNepřehlédněte