V plzeňské vánoční sbírce pro maminky s dětmi v nouzi přibývají dárky

26.11.2021
Andrea Jančová

Více než stovka splněných přání a 43 těch, která ještě na splnění čekají – taková je ke konci listopadu bilance letošní sbírky dárků pro maminky a děti z charitních domovů a Šatníku pro samoživitele, kterou pořádá iniciativa Holky holkám.

Ve čtvrtek zveřejnily organizátorky na svém facebookovém profilu HolkyholkamPlzen seznam přání a lidé mají už pošesté možnost si vybrat a některé z nich splnit. „Pro maminky tu zbývá několik kosmetických balíčků, záclony, teplákové soupravy nebo třeba žehlicí prkno nebo vysavač.

Z dětských přání je tu například kostým želvy Ninja, jeřáb nebo auto na ovládání, interaktivní kabelka jednorožec nebo tajný deník. Hodně si děti také přejí sluchátka a je tu i tablet na on-line výuku,“ vybrala ze seznamu přání iniciátorka aktivit Markéta Čekanová a dodala, že splnit přání mohou jednotlivci i party kamarádů či kolegů, kteří se na nějaký dárek složí. „V minulých letech nám přijelo plné auto dárků od zaměstnanců Plzeňského Prazdroje nebo nám majitel jedné softwarové firmy splnil všechna přání z kategorie elektroniky,“ dodala.

Dárky mohou lidé doručit do 3. prosince Aleně Kozákové do sídla Nadace 700 let města Plzně. „Už se nám tu scházejí a musím říct, že jsou nádherné. Dárci na nich rozhodně nešetří,“ poznamenala Alena Kozáková. Sbírka se letos koná pošesté a v minulých letech splnila celkem  441 přání v hodnotě kolem půl milionu korun.

Holky holkám je iniciativa plzeňských ženských osobností, která od roku 2016 pomáhá domovům pro matky s dětmi v tísni a od letošního roku provozuje i Šatník pro rodiče samoživitele a rodiče v tísni.

Zdroj : vz


Témata:

Nepřehlédněte