V Plzni se začne testovat prvního elektrobus. Jezdit pak bude i v Praze

23.9.2021
Andrea Jančová

V Plzni se začne s testováním prototypu nového elektrobusu Škoda pro Prahu. Jedná se o první ze série 14 tzv. dvoupólových bateriových elektrobusů.

Testy elektrobusů provede výrobce, společnost Škoda Transportation. Pražský dopravní podnik chystá v současné době elektrifikaci několika linek, mezi nimi autobusové linky číslo 119 na Letiště Václava Havla.

„Pevně věříme, že první cestující v Praze budeme moci novým elektrobusem svézt ještě před letošními Vánoci a zbylých 13 vozidel si převezmeme do konce ledna 2022. V mezičase se na ně intenzivně připravujeme a stavíme pro ně nabíjecí infrastrukturu v garážích Vršovice a na konečných zastávkách Strašnická a Želivského,“ uvedl generální ředitel DPP Petr Witowski.

Při testovacích jízdách se ověří například správné nastavení pohonu, brzd a dobíjení nebo dojezdy v různých režimech a zda vozidlo zrychluje, jak má. Nový trolejbus bude zkušebně bez cestujících jezdit na trase z Borských Polí, přes náměstí Milady Horákové do Černic, odkud se přes přivaděč na Přeštice bude vracet zpět na Borská Pole.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte