V Praze dnes končí Comic-Con, festival nejen komiksu zakončí soutěž kostýmů

17.10.2021
Redakce

V pražské hale O2 universum dnes končí druhý ročník festivalu Comic-Con Prague, který se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy v žánru sci-fi, fantasy a hororu. Třídenní festival nabídl mimo jiné setkání s herci a tvůrci ze známých sci-fi a fantasy filmů či seriálů. Některá se uskuteční ještě dnes.

Comic-Conu Prague se účastnila zejména v sobotu řada takzvaných cosplayerů, kteří svou lásku k oblíbeným fantasy hrdinům vyjadřují nejen skrze kostýmy, a předvádí tak svou zručnost, ale i prostřednictvím hereckých talentů. Dnes odpoledne je naplánovaná beseda s vítězi této kostýmové soutěže.

Účastníci mohou také ještě dnes změřit síly ve stolních hrách, poslechnout si přednášky nejen o sci-fi a fantasy nebo se zúčastnit některých workshopů. Zájemci si také mohou prohlédnout projekt FutureCity, který je pomocí virtuální reality přenese do Prahy v době blízké budoucnosti. Účastníci virtuální cesty se ocitnou v metropoli čistší, tišší a také zelenější. Mimo jiné navštíví dopravní ústřednu nebo biologickou čističku odpadních vod.

Comic-Con Prague vychází ze zahraničního konceptu, který má za sebou půlstoletou historii. První taková akce se konala v USA v roce 1970. Na první ročník tuzemského setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů, seriálů a knih dorazilo loni do pražského O2 universum 23.000 návštěvníků.

Zdroj: jv/ctk


Témata:

Nepřehlédněte