• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • V přípravě na hokejové mistrovství světa stále pokračuje pětice Energetiků

  19.4.2022
  Roman Kořinek

  Národní tým České republiky má na programu další týdenní soustřední před nadcházejícím mistrovství světa. Nový kouč Kari Jalonen povolal do kádru pět hráčů karlovarské Energie a všech pět stále pokračuje v přípravě.

  V tréninkovém i zápasovém rytmu jsou gólman Štěpán Lukeš a útočníci Ondřej Beránek, Jakub Flek, Jan Hladonik a Jiří Černoch. Všichni již zasáhli i do přípravných zápasů. Flek s Černochem se v minulém týdnu dokázali prosadit i střelecky, když skórovali proti Německu, Jan Hladonik vstřelil gól Rakousku. A neztratil se ani gólman Štěpán Lukeš, který odchytal vcelku povedená střetnutí. A jak by se karlovarský gólman tvářil na nabídku jet na mistrovství světa.  „Rozhodně bych přijal i pozici třetího brankáře. Nic bych proti tomu neměl a myslím si, že bych si to i tak užil,“ říká rozhodně Štěpán Lukeš.

  Na mistrovství světa by se samozřejmě chtěli podívat i další karlovarští hráči. Jestli se to někomu ze čtveřice útočníků podaří je otázkou. Prozatím si hráči užívají důvěry trenérů a těší se na případné další přípravné zápasy. „Je to úplně něco jiného než v klubu a moc si to užívám. Každý zápas v národním týmu je pro mě poctou. Moc si toho vážím,“ přiznává Ondřej Beránek.

  A velkou důvěru od trenérů dostává i Jiří Černoch. Ten si již připsal i reprezentační góly a kanadské body. Nicméně na tuto statistiku příliš nekouká. „Je to dobré pro sebevědomí. Spíš se dívám na mou hru, nechci se příliš ohlížet na body. Myslím si, že mám šanci se do národního týmu dostat něčím jiným než zrovna bodovým přínosem. Těší mě to, ale soustředím se zejména komplexně na mou hru,“ uvedl Jiří Černoch a dodal, že je velmi rád, když dostává prostor v přesilovkách: „Každý hokejista je rád, když dostane prostor na ledě a raději odehraje dvacet minut než šest. Jsem za to upřímně rád. Nečekal jsem, že takový prostor dostanu a snažím se toho využít.“

  Tento týden stráví česká reprezentace v Ostravě, jestli přečká karlovarská pětice další obměňování kádru bude jasné v následujících dnech.

  Zdroj: vz/hokejkv

   


  Témata:

  Nepřehlédněte