V Šestajovicích u Prahy hořel dům. Plameny se rozšířily i do sousedství

23.9.2022
Simona Knotková

V Šestajovicích u Prahy v noci na pátek hořel rodinný dům, škoda je 1,5 milionu korun. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů spolu s policií. Nikdo se nezranil.

Hasiči do šestajovické ulice V Zátiší vyjížděli před 3:00. Oheň zasáhl střechu staršího rodinného domu a plameny se šířily na oba sousední domy. „Majitel byl venku u hlídky policie, která šla vzbudit obyvatele ze sousedství,“ informovala mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Kvůli rozsahu požáru a množství zasahujících hasičů vyhlásil velitel druhý poplachový stupeň ze čtyř možných. Část jednotek se zaměřila na hašení sousedních domů a jejich ochranu.

Pod kontrolu oheň hasiči dostali před 6:00, kvůli vyhledávání skrytých ohnisek museli rozebrat konstrukci střechy. „Pak policie po konzultaci s velitelem zásahu umožnila osmi evakuovaným osobám (čtyři děti a čtyři dospělí) návrat do sousedních domů,“ doplnila Kereková.

Část jednotek zůstala na místě kvůli dohledu, v 11:00 byla ukončena závěrečná prohlídka termokamerou a velitel zásahu předal objekt zástupci obce.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte