• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání, zkrátka nepřijde ani Jablonec

  25.1.2023
  Fefík

  Centrum odborného vzdělávání zaměřené zdravotnicko-sociálně vznikne při Střední zdravotnické škole v Turnově. Součástí projektu je vybudování přístavby čtvrtého nadzemního podlaží na současné budově. Projekt doplní únikové schodiště a výtah. Krajští radní vybrali firmu, která stavební práce provede. Je jí CL-EVANS. Úpravy vyjdou celkem na zhruba 51,5 milionu korun s daní.

  Centrum odborného vzdělávání zaměřené zdravotnicko-sociálně vznikne při Střední zdravotnické škole v Turnově. Součástí projektu je vybudování přístavby čtvrtého nadzemního podlaží na současné budově. Projekt doplní únikové schodiště a výtah. Krajští radní vybrali firmu, která stavební práce provede. Je jí CL-EVANS. Úpravy vyjdou celkem na zhruba 51,5 milionu korun s daní.

  Kvalitní vzdělání umožní studentům vybrat si dobré zaměstnání, což přinese ve výsledku lepší život do celého regionu. Současná doba je sice složitá, co se zadávání veřejných zakázek v souvislosti s rostoucími cenami energií i stavebního materiálu týče, ale vybudovat další dvě Centra odborného vzdělávání, a to v Turnově a v Jablonci nad Nisou, je pro nás prioritou,“ uvedl hejtman Martin Půta. 

  „V případě turnovského COV se jedná se o další podporu vzdělávání na středních zdravotnických školách. V rámci koalice jsme se také shodli, že chceme do konce volebního období vyprojektovat novou zdravotnickou školu v ulici Jablonecká v Liberci,“ dodal Půta.

  Stavební práce v Turnově začnou v dubnu 2023 a firma bude mít 13 měsíců na dokončení díla. Celkové náklady na stavbu činí bezmála 52 milionů korun. Očekáváme také dotaci z evropských zdrojů, a to ve výši 29 milionů korun,“ doplnil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

  Poutavější expozice i odpočinkový kout. Turnovské muzeum chystá na letošek novinky

   

  Další centrum odborného vzdělávání se zrodí při Střední průmyslové škole technické v Jablonci nad Nisou a bude se věnovat strojírenství a robotice.

  Dojde k modernizaci a rozšíření strojních, respektive laboratorních prvků a vybavení pro odbornou výuku tak, aby tato technologie odpovídala úrovni 21. století a standardu běžnému ve výrobních a dalších průmyslových provozech, kam absolventi jablonecké školy nastupují jako pracovníci,“ sdělil Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

  Předpokládaná hodnota veřejné zakázky k okamžiku zahájení zadávacího řízení činí 23,97 milionu korun bez daně neboli cca 29 milionů s daní

  I v tomto případě platí, že nabídková cena nesmí částku bez daně překročit,“ řekl Zbyněk Miklík. Stejně tak platí, že bude kraj usilovat o evropské dotace.

  Turnovské družstvo Granát slaví 70 let. Kde bere unikátní surovinu?

   

  Kraj završil několikaletý projekt výstavby Center odborného vzdělávání za více než 700 milionů korun na sklonku loňského roku. Posledním z osmi dokončených center je to, jež působí při Střední škole řemesel a služeb v jablonecké Podhorské ulici.

  Celkem Liberecký kraj vynaložil na všech 8 zrealizovaných projektů COV více než 700 milionů korun a dotace z EU a ze státního rozpočtu dosáhla na 482 miliony. Realizací dalších projektů v oblasti vzdělávání budeme i nadále zkvalitňovat podmínky ve středních školách v kraji,“ zakončil Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

  Těší mě, že dokončení jabloneckého COV řemesel zároveň znamenalo úspěšné završení modernizace všech osmi škol, které jsme se před několika lety rozhodli vybudovat. Nyní hledíme o výrazný kus dopředu a chystáme další projekty a investice,“ doplnil hejtman Martin Půta.

  Zdroj. Filip Trdla, Liberecký kraj  Nepřehlédněte