Valašské Meziříčí na jaře prozáří desetitisíce tulipánů a narcisů

26.10.2021
Redakce

Valašské Meziříčí na Vsetínsku zkrášlí tisíce nových narcisů a tulipánů. Radnice nechala na konci října vysadit 35 tisíc kusů cibulovin v zelených plochách kolem hlavního tahu městem. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí radnice Jakub Mikuš.

Na jaře doplní nové záhony plochy vytvořené v minulých dvou letech. „Projekt pracovně nazvaný Rozkvetlý Valmez jsme zahájili na podzim 2019, kdy jsme kolem ulice Vsetínská vysadili pomocí speciálního mechanického sázecího stroje 19 tisíc kusů krokusů, narcisů, tulipánů a modřenců. Od té doby jsme v našich ulicích vytvořili záhony, které krášlí dalších bezmála 40 tisíc cibulovin,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.

Letos město pokračovalo v dosazování zelených ploch kolem hlavního silničního tahu. „Tentokrát jsme na ulicích Masaryková a Vsetínská pomocí mechanizace vysadili 35 tisíc kusů nových narcisů a tulipánů. Díky nim naše město na jaře opět v několika vlnách nádherně rozkvete, z čehož mám obrovskou radost. Věřím, že bezmála 100 tisíc cibulovin vytvoří neopakovatelnou podívanou,“ uvedla Wojaczková.

Radnice chce ve výsadbách i rozvoji a údržbě zeleně pokračovat i v dalších letech.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte