Vánoční atmosféra už mizí z plzeňských ulic. Město uklízí výzdobu

14.1.2022
Andrea Jančová

Zpravidla v polovině ledna začíná město Plzeň odstraňovat z ulic, parků a veřejných prostranství vánoční výzdobu. Práce v centru města začnou o víkendu, odstrojování vánoční jedle na náměstí Republiky pak v pondělí 17. ledna a potrvá tři dny.

„Výzdobu na hlavních třídách budeme snímat během víkendu 15. a 16. ledna, aby práce nenarušily provoz na komunikacích. Vánoční jedle na náměstí Republiky naposled zasvítí v noci z neděle na pondělí, poté začne její odstrojování,“ uvedl náměstek primátora Michal Vozobule a dodal: „Vše přírodní ze stromu a prostoru pod ním bude zužitkováno. Jedlové větve i dřevo skončí podobně jako vánoční stromky, které nechali obyvatelé Plzně u popelnic, v podobě štěpky v plzeňské teplárně. Štěpka, kterou byl vysypán prostor pod stromem, pak bude použita na vysypání lesních cest, po kterých se pohybují často běžci.“

Postupně tak zmizí nová stromová alej, která svými svítícími konturami zdobila letos poprvé západní okraj Klatovské. Uklizeny budou i světelné ornamenty zavěšené v ulicích města Plzně. V pondělí a úterý budou pracovníci Plzeňských městských dopravních podniků odstrojovat letošní vánoční jedli od ozdob. Část z ozdob se na vánoční strom na náměstí Republiky vrátí zase za rok. Ve středu pak bude strom odvětven a posléze rozřezán a odvezen. Dva metry hluboká šachta na ukotvení stromu bude vyčištěna a do příští zimy zůstane skrytá pod poklopem.

Vánoční strom zdobí plzeňské náměstí zpravidla ještě týden nebo dva po svátku Tří králů.

Zdroj :vz/MMPNepřehlédněte