• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Vánoční ozdoby pomohou nemocným s rakovinou

  9.12.2023
  Simona Knotková

  Přes 2000 vánočních ozdob a dekorací věnovali lidé do pátého ročníku charitativní sbírky libereckého Centra Amelie.

  Výtěžek z jejich prodeje pomůže nemocným s rakovinou a jejich rodinám. Vánoční ozdoby a dekorace mohou lidé koupit od neděle u stánku Amelie v prvním patře OC Forum Liberec denně od 09:00 do 20:00 až do soboty 16. prosince, řekla koordinátorka akce Renata Kotúčková.

  Vánoční ozdoby a dekorace věnovaly do sbírky desítky lidí a organizací. „Třeba třetí třída základní školy z Frýdlantu vyhlásila sbírku ozdob s tím, že chtějí podpořit nemocné. A tak do Amelie přišly krásné ozdoby i s přáním a děti zároveň ví, že je dobré myslet na lidi kolem, a že je možné jim pomoci i maličkostí. V tom vidím velký smysl. Letošní sbírka již zakládá na tradici, a proto je pro nás velmi důležité, že se stále zapojují jednotlivci i firmy a podporují náš záměr,“ doplnila Kotúčková.

  Darované ozdoby a další vánoční dekorace teď Amelie nabídne u svého stánku. Kupující tak mohou podle Kotúčkové pořídit za příznivé ceny novou vánoční výzdobu i drobné dárky a zároveň podpořit služby Amelie v Liberci. Získané peníze pomáhají udržet pro klienty bezplatné služby, které by si jinak často nemohli dovolit, loni se tak podařilo na služby nemocným a jejich rodinám získat v předvánočním období více než 80 000 korun.

  Centrum Amelie v Liberci funguje od roku 2015 v prostorách Krajské nemocnice Liberec. Je jedinou profesionální organizací, která v regionu poskytuje psychosociální služby komplexně a odborně všem dospělým, onkologicky nemocným a jejich blízkým a to bez rozdílu diagnózy nebo stadia onemocnění. Nabízí podporu psychologa nebo pomoc sociálního pracovníka při vyřízení dávek a služeb. Výtěžek sbírky pomáhá financovat také nejrůznější aktivizační činnosti pro nemocné, jako je plavání, zdravotní cvičení nebo tvoření, které jim usnadňují návrat do života.

  Zdroj: ČTK



  Nepřehlédněte