Vánoční stromek Naděje září i na Krajském úřadě Karlovarského kraje

29.11.2021
Roman Kořinek

Karlovarský kraj se letos zapojil do charitativní vánoční akce organizované Interním oddělením Nemocnice Sokolov. Prostřednictvím vánočního stromku s přáníčky budou moci lidé pořídit dárky pro děti z dětských domovů. Vánoční stromek Naděje se podle slov mluvčí krajského úřadu Jitky Čmokové poprvé rozsvítil včera, tedy na první adventní neděli. Stromek je umístěn do vestibulu budovy A krajského úřadu.

Další Vánoční stromky Naděje mohou lidé vidět také v dalších místech kraje, kromě jiného je stromek od poloviny listopadu umístěn v centrálním registru Nemocnice Sokolov. Přání se budou plnit dětem z dětských domovů v Chebu, v Horním Slavkově, v Aši, v Mariánských Lázních a v Plané u Mariánských Lázní.

„Velmi rádi jsme se do akce zapojili a doufám, že se podaří splnit všechna dětská přání. Kdy jindy bychom měli dětem dělat radost, než právě o Vánocích,“ řekl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (STAN).

Seznam dárků, mezi kterými jsou například hodinky, sluchátka nebo oblečení, je k nahlédnutí na webových stránkách Karlovarského kraje. Vybraný dárek může zakoupit kdokoliv.

„Jakmile si budoucí „Ježíšci“ vyberou přání, které chtějí splnit, musí telefonicky kontaktovat zaměstnance krajského úřadu na čísle 354 222 327 či 601 214 122 a domluvit se na datu a hodině předání zakoupeného dárku. Ten je nutné dopravit do 2 dnů od telefonátu na krajský úřad,“ dodala mluvčí kraje s tím, že příjem dárků končí 15. prosince 2021.

Poté budou organizátory akce dárky rozvezeny do dětských domovů. Do akce se kromě Karlovarského kraje zapojila také města Sokolov, Horní Slavkov a další firmy a instituce z regionu.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte