Vánoční trhy v Karlových Varech nebudou, rozsvícení stromu bude i letos on-line

26.11.2021
Roman Kořinek

Z důvodu aktuální epidemické situace se vánoční trhy v Karlových Varech ruší. S trhy se ruší také jízdy vánočního autovláčku. Cestující však mohou podle slov tiskového mluvčího karlovarského magistrátu Jana Kopála využít vánočně vyzdobeného autobusu městské dopravy, který vypraví na běžné linky karlovarský Dopravní podnik.

„Vánoční autobus vyjede poprvé tuto neděli na lince č. 6. Návštěvníci města si také mohou vychutnat sváteční atmosféru ve slavnostně nazdobeném městě. Celá trasa od hlavní pošty až na Divadelní náměstí je osvětlena různými světelnými dekoracemi, které se rozzáří již tento pátek,“ říká Jan Kopál.

V pavilonu Vřídelní kolonády si mohou také návštěvníci zakoupit karlovarský vánoční los, kde téměř každý vyhrává. Vyhrát lze například voucher na kapra či strom od Lázeňských lesů. Pro obyvatele města bude od soboty 28. listopadu spuštěna také velká vánoční soutěž o nejoriginálnější vánoční ozdobu. Tu mohou soutěžící vlastnoručně vyrobit a dále nosit do budovy magistrátu města. Více o soutěži na webových stránkách magistrátu města.

Protože aktuální situace nepřeje setkávání lidí ve větším počtu, odehraje se rozsvícení vánočního stromu v Karlových Varech online a pouze symbolicky.

„Tradiční ceremoniál můžete sledovat o první adventní neděli, 28. listopadu od 18:00 hodin, a to výhradně on-line na facebookových stránkách Magistrátu města Karlovy Vary, Vánočních trhů a obchodního centra Varyáda (které je partnerem karlovarských Vánočních trhů). Upozorňujeme, že nepůjde o živé vysílání a v uvedenou hodinu se u vánočního stromu nebude konat žádná akce a neproběhne ani žádný doprovodný program,“ doplňuje mluvčí magistrátu.

Vánočním stromem, který je již tradičně umístěn před hotelem Thermal, je letos téměř patnáct metrů vysoký stříbrný smrk z Drahovic.

„Velmi mě mrzí, že jsme museli letošní karlovarské vánoční trhy zrušit. Přípravy na trhy probíhali několik měsíců a podílelo se na nich několik osob, kterým tímto velmi děkuji za jejich trpělivost a odvahu do letošních trhů jít. Věřím, že si občané Karlových Varů a návštěvníci vychutnají alespoň vánoční osvětlení města a krásně nazdobený vánoční strom před Thermalem. Nejsmutnější je, že o adventní aktivity přicházejí děti, které se na Vánoce těší celý rok, a tak nezažijí již druhým rokem se svými rodiči některé akce jako je Mikuláš, Čert nebo ten krásný a slavnostní okamžik, kdy se rozsvítí hlavní městský strom a přitom se rozzáří stovky dětských tváří,“ uvádí primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte