Ve Valašské Meziříčí se připravuje soutěž na nového provozovatele místní nemocnice

22.9.2021
Jan Veselý

Radnice ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku připravuje soutěž na nového provozovatele tamní nemocnice. Dnes to v tiskové zprávě sdělil mluvčí radnice Jakub Mikuš. Nemocnice slouží od roku 1965 obyvatelům města a okolí. Od roku 2004 ji provozuje skupina Agel, která je nájemcem budov a pozemků, jejich vlastníkem je město.

„Se současným nájemcem nemocnice, spadajícím pod skupinu Agel, máme až do 31. prosince 2023 uzavřenu takzvanou Smlouvu o nájmu podniku. To v případě jejího ukončení mimo jiné znamená, že by na město Valašské Meziříčí přešla zodpovědnost za cirka 500 zaměstnanců a závazky nemocnice. V uplynulých měsících jsme proto se společností jednali o vypořádání vzájemných závazků,“ uvedl starosta Robert Stržínek (ANO).

Radnice zároveň připravuje soutěž na nového provozovatele nemocnice. „Jednat se bude o takzvaný pacht závodu formou koncesního řízení, které pro město realizuje externí advokátní kancelář. Jelikož se jedná o velmi složitou problematiku, předpokládáme, že konečný výsledek bychom mohli znát v horizontu jednoho roku,“ uvedla vedoucí právního oddělení radnice Lucie Rapantová.

Vedení města si také nechalo zpracovat analýzu potřebnosti vybudování nových kapacit následné péče. „Celý areál, který je v našem vlastnictví, bude nadále provozován jako zdravotnické zařízení. Zároveň nám analýza potvrdila nutnost vybudování nového pavilonu následné péče s kapacitou až 120 lůžek. Jeho výstavbu by měl dle zadávacích podmínek realizovat vítěz koncesního řízení. Proto počítáme s tím, že bude nemocnici provozovat následujících cirka 30 let, aby se mu investice do nového pavilonu vrátila,“ uvedl Stržínek.

Nabídky bude posuzovat komise složená ze zástupců vedení radnice, opozice a právníků města.

Zdroj: jv/ctkNepřehlédněte