Ve Velké Chuchli se konal první ročník vinobraní

5.10.2019
Andrea Cerqueirová

Jednalo se o premiéru – první ročník Chuchelského vinobraní, které se uskutečnilo na svatého Václava – 28. září 2019 – v areálu K8 ve Velké Chuchli. K ochutnání a koupi byla k dispozici vína od vinařů a vinoték ze Středních Čech i Prahy. V nabídce bylo i další občerstvení – sýry či uzeniny. Lidé si mohli zakoupit také dřevěné či skleněné předměty.

O speciální skleničky byl velký zájem

Zajištěn byl i doprovodný program v podání vystoupení několika interpretů. Rodinné centrum Velká Chuchle zajistilo aktivity pro děti, odpoledně zpestřily různé soutěže nebo tombola. V areálu bylo plno a živo, lidé sledovali závody, k tomu popíjeli víno nebo pivo, dávali si jídlo. Někdo přišel kvůli sázkám a závodům koní, jiný kvůli vinobraní, někdo obojí skloubil.

V Hostivici se nalévalo víno z různých zemí světa

„Je to příjemná akce, taková na pohodu,“ uvedla jedna z žen, která do Chuchle přijela právě kvůli vinobraní, zároveň využila i příležitosti vidět závody. Chuchelská radnice nechala při příležitosti vinobraní vyrobit pět set kusů speciálních skleniček s logem, za dvě hodiny od zahájení akce byly „rozebrány“.

Bývalý starosta oslavil pětadevadesátiny

Vinobraní se zúčastnila i starostka městské části Praha-Velké Chuchle Lenka Felix. „Strašně mile jste nás překvapili tím, kolik vás přišlo. Díky za to, že naše práce za zhruba čtvrt roku příprav nebyla marná. Ale popravdě řečeno, nečekali jsme, že bude mít vinobraní takový úspěch. Vydrželi jste, bavili se, poslouchali kapely a ochutnávali dobré víno až do večerních hodin, i když už docházelo i jídlo,“ uvedla po skončení vinobraní na sociální síti.

V Chuchli se slavilo i pár dnů před vinobraním, kdy slavil pětadevadesáté narozeniny bývalý starosta městské části František Lapáček. Na zahradě jeho domu se sešlo mnoho gratulantů z rodiny a přátel, včetně současné starostky.Nepřehlédněte