• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Ve Vietnamu se Vánoce oficiálně neslaví, mnoho Vietnamců je ale drží. A to nejen ti, kteří žijí v Česku

  22.12.2019
  Andrea Cerqueirová
  Další fotky

  Vietnamci žijící u nás se v rámci své integrace přizpůsobili našim tradicím a na štědrovečerní tabuli mají kromě smaženého kapra i bramborový salát. Pečou také tradiční české vánoční cukroví. Děti dostávají mnoho dárků pod vyzdobeným vánočním stromečkem, protože u Vietnamců jsou v životních prioritách na prvním místě děti. Pro Náš REGION to uvedl čestný předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter.

  V České republice žije početná vietnamská komunita, Vietnamci jsou uznanou národnostní menšinou a i oni se těší na Vánoce. A zdaleka nejen ti, kteří žijí v Česku. „I když ve Vietnamu se oficiálně Vánoce neslaví, tak zejména mladí Vietnamci slaví Vánoce, ale i Valentýna či Hallowen v restauracích, a proto je nyní ve městech i odpovídající vánoční výzdoba,“ řekl Winter.

  „Vánoce také slaví ve svých rodinách 206 tisíc Vietnamců, kteří u nás v minulosti pracovali, nebo studovali i vysoké školy. Ve Vietnamu žije přes tisíc u nás vystudovaných vysokoškoláků,“ doplnil. „Nejvýznamnějším a největším svátkem v 97milionovém Vietnamu je oslava nového roku, nazývaná Tét. Každoročně na tyto oslavy přilétají do Vietnamu za svými rodinami statisíce Vietnamců, kteří žijí ve 40 zemích světa,“ pokračoval.

  FOTO: Vietnamci slaví nový lunární rok

  Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera – uvodni fotoVietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera 2Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera 3Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera 4Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera
  Další fotky
  Vietnamci slaví nový lunární rok - prani 2019 foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - PF 2019 foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - 1_Son_Doong_Vietnam – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - 1_son-doong_jeskyne_Vietnam – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - Draci_zatoka_Halong – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - Halong ve Vietnamu – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - Marcel Winter – foto archiv Marcela Wintera

  Nezapomenutelné oslavy

  „Nový rok 2020 začne ve Vietnamu 25. ledna a jeho obrovská silvestrovská oslava proběhne 24. ledna tradičně doprovázená mnoha velkými ohňostroji a petardami. Při svých 48 návštěvách Vietnamu jsem tam zažil několik silvestrovských oslav, ale také v Hanoji i oslavu milénia a bylo to moc krásné, prostě nezapomenutelné,“ uvedl.

  Vietnamci oslavili Tét i v České republice. Pátého února začal nový lunární rok ve znamení vepře!

  „Vietnamci umí nejen pracovat, ale také se bavit. Navíc nejoblíbenějším nápojem ve Vietnamu je pivo a sportem fotbal. Třeba i tyto skutečnosti napomohly k jejich výborné integraci u nás,“ uzavřel.



  Nepřehlédněte