Ve Vietnamu se Vánoce oficiálně neslaví, mnoho Vietnamců je ale drží. A to nejen ti, kteří žijí v Česku

Další fotky

Vietnamci žijící u nás se v rámci své integrace přizpůsobili našim tradicím a na štědrovečerní tabuli mají kromě smaženého kapra i bramborový salát. Pečou také tradiční české vánoční cukroví. Děti dostávají mnoho dárků pod vyzdobeným vánočním stromečkem, protože u Vietnamců jsou v životních prioritách na prvním místě děti. Pro Náš REGION to uvedl čestný předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter.

V České republice žije početná vietnamská komunita, Vietnamci jsou uznanou národnostní menšinou a i oni se těší na Vánoce. A zdaleka nejen ti, kteří žijí v Česku. „I když ve Vietnamu se oficiálně Vánoce neslaví, tak zejména mladí Vietnamci slaví Vánoce, ale i Valentýna či Hallowen v restauracích, a proto je nyní ve městech i odpovídající vánoční výzdoba,“ řekl Winter.

„Vánoce také slaví ve svých rodinách 206 tisíc Vietnamců, kteří u nás v minulosti pracovali, nebo studovali i vysoké školy. Ve Vietnamu žije přes tisíc u nás vystudovaných vysokoškoláků,“ doplnil. „Nejvýznamnějším a největším svátkem v 97milionovém Vietnamu je oslava nového roku, nazývaná Tét. Každoročně na tyto oslavy přilétají do Vietnamu za svými rodinami statisíce Vietnamců, kteří žijí ve 40 zemích světa,“ pokračoval.

FOTO: Vietnamci slaví nový lunární rok

Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera – uvodni fotoVietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera 2Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera 3Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera 4Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera
Další fotky
Vietnamci slaví nový lunární rok - prani 2019 foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - PF 2019 foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - 1_Son_Doong_Vietnam – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - 1_son-doong_jeskyne_Vietnam – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - Draci_zatoka_Halong – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - Halong ve Vietnamu – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - Marcel Winter – foto archiv Marcela Wintera

Nezapomenutelné oslavy

„Nový rok 2020 začne ve Vietnamu 25. ledna a jeho obrovská silvestrovská oslava proběhne 24. ledna tradičně doprovázená mnoha velkými ohňostroji a petardami. Při svých 48 návštěvách Vietnamu jsem tam zažil několik silvestrovských oslav, ale také v Hanoji i oslavu milénia a bylo to moc krásné, prostě nezapomenutelné,“ uvedl.

Vietnamci oslavili Tét i v České republice. Pátého února začal nový lunární rok ve znamení vepře!

„Vietnamci umí nejen pracovat, ale také se bavit. Navíc nejoblíbenějším nápojem ve Vietnamu je pivo a sportem fotbal. Třeba i tyto skutečnosti napomohly k jejich výborné integraci u nás,“ uzavřel.

Dnes, 05:23
Úhrady moderních léků se možná změní. Upraví se také například dohodovací řízení nebo práce revizních...
Dnes, 05:15
S myšlenkou dát svému národu levný lidový vůz dostupný každému přišel ve třicátých letech minulého...
Dnes, 05:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 05:00
Bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta zakládá hnutí Přísaha, se...
Včera, 16:45
Památkáři opravují Mincovnu v areálu hradu a zámku Český Krumlov. Obnovují interiéry i fasádu, vznikne...
Včera, 16:30
Stárnutí přináší prarodičům příležitost přemýšlet o výchovných chybách, které udělali u svých dětí. Role babičky...
Včera, 16:12
Spotřebitelé by se měli dočkat lepší ochrany na trhu s energiemi. Přinést ji má vládní...
Včera, 15:57
Kvůli státní podpoře existuje na trhu řada firem, které by za normální situace na trhu...
Včera, 15:45
Horský hotel a televizní vysílač na Ještědu, Labská bouda, karlovarský hotel Thermal, obchodní dům Kotva,...
Včera, 15:35
Starší lidé čelí dříve či později úbytku fyzických dispozic a kognitivních schopností, které zahrnují paměť,...
Včera, 13:52
Cizinci tvoří zhruba 15 procent zaměstnanců v Česku. Za poslední desetiletí se podíl zahraničních pracovníků...
Reklama