Ve vojenském prostoru Hradiště hoří, zásah komplikuje nevybuchlá minuce

17.8.2022
Roman Kořinek

Požár zhruba tří hektarů lesa likvidují od dnešního večera jednotky hasičů z Karlovarského a Ústeckého kraje. Podle mluvčího krajských hasičů Martina Kasala hoří v místě dopadu cvičných střel.

„Oheň už zasáhl asi tři hektary pozemků, hasiči požádali o hasicí vrtulník. Do prostoru požáru nemohou hasiči vstoupit z důvodu možné nevybuchlé munice. Další zásah je možný pouze ze zpevněných cest podél místa požáru,“ uvedl Martin Kasal.

Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu a na místě je deset jednotek hasičů z Karlovarského a Ústeckého kraje. Hoří však v oblasti bez obytných budov a proto budou hasiči hlavně hlídat, aby se požár dále nešířil.

Požár lesního porostu a suché trávy řešili karlovarští hasiči již odpoledne, kdy hořelo nad přehradou Březová u Karlových Varů. Oheň zasáhl plochu asi 200 krát 300 metrů.

„Na místo vyjelo asi osm jednotek hasičů. Nyní se už požár nešíří, ale neznamená to, že byl uhašen. Ještě budeme několik hodin zasaženou plochu prolévat vodou,“ uvedl během odpoledního zásahu Martin Kasal.

Zdroj: vz/hzs kk

 

 


Témata:

Nepřehlédněte