Večery v hornopočernickém divadle pomohly dětem z dětských domovů

6.11.2021
Andrea Cerqueirová

Divadlo Horní Počernice zažilo dva večery, které pomohly organizaci Galerie Silných Srdcí z Prahy východ, jež mimo jiné pořádá pobyty u moře pro děti z dětských domovů. V divadle se totiž konala slavnostní vyhlášení dvou soutěží: Gentleman & Žena ČR 2021 a následně Dáma ČR 2021.

První večer (Gentleman & Žena ČR 2021) moderoval Petr Vojnar, druhý (Dáma ČR 2021) herec Miroslav Šimůnek. O dobrou náladu tak bylo postaráno už jen tímto výběrem. Pořadatelem byla společnost StockholmDream Production ve spolupráci s Galerií Silných Srdcí. Před slavnostním vyhlášením se uskutečnila tisková beseda v pražském muzeu Enigma, kde je plno originálních výtvorů Salvadora Dalliho. Společně s finalistkami a finalisty přišla i řada umělců, kupříkladu zpěvačka Šárka Rezková, rocková zpěvačka Ina Urbanová, zpívající kytarista, zakládající člen Arakainu a Kreyson Daniel Krob či komik Václav Upír Krejčí. Tiskovou besedu moderoval Richard Sacher. Ještě před vyhlášením Václav Upír Krejčí uvedl, že letos to bude těžké rozhodování, poněvadž „jsou všichni moc pěkní a sympatičtí“. „Jestli by nebylo lepší vítěze losovat, aby se porota nemusela tolik trápit,“ uvedl.

FOTO: Finálové večery v Divadle Horní Počernice

Finálové večery v Divadle Horní Počernice - FOTO OTVIRAK SEVER Večery v hornopočernickém divadle pomohly dětem z dětských domovů – Gentleman ČR 2021 Vašek Staněk imituje Evu Pilarovou – foto archiv pořadatelůFinálové večery v Divadle Horní Počernice - FOTOOT~3Finálové večery v Divadle Horní Počernice - FOTO OTVIRAK SEVER Večery v hornopočernickém divadle pomohly dětem z dětských domovů – Dáma ČR 2021 Lenka Maláčová – uprostřed – foto ACFinálové večery v Divadle Horní Počernice - davFinálové večery v Divadle Horní Počernice - FOTO OTVIRAK SEVER Večery v hornopočernickém divadle pomohly dětem z dětských domovů – Richard Sacher s Inou Urbanovou a Michaelou Linkovou – foto archiv pořadatelů

One women show i přehlídka

Porota ale musela hlasovat. V porotě Dámy ČR 2021 (čtvrtém ročníku soutěže) zasedli kupříkladu zpěváci Dalibor Janda, Jiřina Anna Jandová, Ina Urbanová, Dan Krob, Richard Sacher a mnozí další. V průběhu večera zazněly písničky již zmíněných porotců z řad zpěváků (v porotě zasedali i zástupci dalších profesí), kupříkladu hit Dalibora Jandy Žít jako kaskadér. První disciplínou pro finalistky bylo one women show, kde ženy mluvily, pomáhaly si mimikou i zpívaly, přičemž nechyběl moravský kroj nebo podzimní listí. Druhou disciplínou byla módní přehlídka. Vítězkou se stala 47letá Lenka Maláčová, oceněných bylo však daleko víc.

Ve víru ohnivého flamenga

Lenka Maláčová, která vsadila na ohnivé flamengo, přiblížila vznik tohoto tance – když španělské ženy vykonávaly domácí práce, kmitaly u toho podobně, jak se kmitá právě u flamenga. Soutěž Dáma ČR 2021 byla charakteristická tím, že se v přátelském duchu mezi sebou utkaly ženy produktivního věku, různých profesí i životních zkušeností. Různého naturelu. Bylo jedno, zda jsou malé či velké, hubené či silnější. Dáma prostě musí být především dáma, přičemž každá z dvanácti finalistek se představila v krátkém medailonku, aby se porota i diváci mohli zorientovat i mimo dané disciplíny.

Výtvarná soutěž pro dětské domovy, pohádka pro Světlušku, hračky i čtení. Vánoce patří dětem!

Imitace zpěvačky Evy Pilarové

Ještě před Dámou ČR 2021 se uskutečnil finálový večer soutěže Gentleman & Žena ČR 2021. Nejzábavnější scénku – imitaci zpěvačky Evy Pilarové – předvedl 75letý soutěžící Vašek Staněk, jenž je drahnou řadu let členem souboru Fine Gospel Time, který v roce 1999 založila zpěvačka Zuzana Stirská. Také díky tomu si získal porotu a diváky v sále. Porota zároveň ocenila také to, že je otcem tří dospělých dcer, píše humorné knihy, rád vaří, hraje závodně ping pong nebo je trenérem I. třídy v šachu. Tedy navzdory věku aktivní život. „Mám rád výzvy a život si opravdu užívám,“ uvedl v průběhu soutěže.

Pro vítěze umělecké fotografie

Titul Žena České republiky 2021 získala Hana Barcalová. Všichni ocenění si odnesli hodnotné ceny, včetně poukazů na zájezdy do zahraničí. Také v rámci tohoto večera zazněl zpěv – Michaely Dolinové, Daniela Kroba, Richarda Sachera nebo Šárky Rezkové, která mimo jiné vystřihla hit Borůvková. Tito umělci taktéž zasedli v porotě, kde byli třeba i pořadatel soutěže Muž roku David Novotný, zpěvák Zbyněk Drda nebo výtvarnice Martina Chmelová, která vítězům věnovala svoje umělecké fotografie.

V Divizně

Katčin charitativní blešák v Horních Počernicích

Dobrodružství plné zážitků

„Gentleman & Žena České republiky je československá soutěž zaměřená na aktivní muže a ženy ve věku od 33 let, které nebaví jen chodit do práce, pečovat o rodinu a domácnost. Je to projekt pro ty, kteří chtějí zažít dobrodružství plné úžasných zážitků, načerpat pozitivní energii, objevit v sobě symbol ženské i mužské krásy a využívat ho ve svém životě naplno i po skončení soutěže,“ uvedla organizátorka Lucie Junková z neziskové organizace Galerie Silných Srdcí.

Rozvíjení dětské kreativity

Lucie Junková s organizací na začátku pandemie covidu zajistila výrobu ručně šitých roušek, které následně rozvážela do nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. Galerie Silných Srdcí realizuje několik projektů, vedle zájezdů k moři pro děti z dětských domovů kupříkladu shání finanční prostředky pro volnočasové centrum v Praze, kam budou moci děti ve svém volnu přijít. Děti tam budou rozvíjet kreativitu v malování, dramatickém kroužku, angličtině, moderování. Centrum bude určeno především pro děti matek samoživitelek.

Zdroj: archiv pořadatelů soutěží


Témata:

Nepřehlédněte