Vedení karlovarské radnice chce lehce pozměnit tradiční zahájení lázeňské sezony

15.1.2022
Roman Kořinek

V letošním roce by se víkendová akce spojená s příjezdem družiny krále Karla IV. měla konat od pátku 6. do neděle 8. května.  Primátorka krajského města Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) věří, že se po dvouleté pauze konečně tato slavnost podaří a Karlovy Vary lázeňskou sezonu zahájí obvyklým způsobem.

„Plánujeme změnit několik věcí a plánujeme udělat zahájení sezony více pro obyvatele města. Mám pocit, že doposud to bylo vždy orientováno více na turisty a návštěvníky města,“ říká Andrea Pfeffer Ferklová.

Vedle zamýšlených novinek, kterými má být například velký koncert nebo food truck festival ale v programu zahájení lázeňské sezony zůstanou tradiční věci jako je svěcení a žehnání pramenům, příjezd družiny krále Karla IV. nebo průvod městem.

„Program začínáme připravovat a samozřejmě musíme sledovat i epidemiologickou situaci. V minulých dvou letech nám vládní a epidemiologická opatření tuto akci nedovolovala uspořádat. Snad to letos bude jiné a Karlovy Vary už opět ožijí tradičním turistickým ruchem,“ dodala primátorka.

Zdroj: vzNepřehlédněte