Vedení Sokolova navrhuje rozpočet s výdaji osm set dvacet milionů korun

2.12.2021
Roman Kořinek

Vedení Sokolova navrhuje v příštím roce hospodařit s příjmy 620 milionů a výdaji včetně rezerv 820 milionů korun. Schodek 200 milionů korun navrhuje městská rada krýt z přebytku hospodaření z předchozích let. Do investic plánuje dát 200 milionů korun. Novinářům to dnes řekla starostka Renata Oulehlová (ANO). Rozpočet musí ještě schválit zastupitelé.

„Co se týče finančního zdraví Sokolova, tak jsme ve velice dobré kondici. Dokonce podle nezávislého auditu jsme na tom nejlépe v novodobé historii města. Navíc máme velké množství investic,“ řekla Oulehlová.

Běžné příjmy pokryjí podle ní provoz města, schodek rozpočtu je dán výší investic. Na ty radnice využije peníze z přebytku hospodaření z minulých let. Přebytek nyní dosahuje 320 milionů korun. Letos město vybralo na daních o 60 milionů korun více, než počítalo.

Do investic na příští rok město plánuje dát 200 milionů korun, což je méně než v letošním roce. Nejvíce peněz každoročně investuje do oprav komunikací, v příštím roce to bude 67 milionu korun. Do školských zařízení navrhuje investovat 27 milionu korun. K největším navrhovaným investicím patří opravy bytového domu v ulici Petra Chelčického a příprava území Vítězná a Jižní lom na vybudování parcel na výstavbu rodinných domů.

Sokolov letos hospodaří s příjmy 632,7 milionů a výdaji 1,002 miliardy korun. Proti plánovanému rozpočtu město navýšilo příjmy v průběhu roku o 72 milionů a výdaje o 140,5 milionů korun. Do investic radnice navrhovala dát 258 milionů korun, po navýšení je to 276 milionů korun.

Navrhovaný rozpočet musí ještě schválit zastupitelstvo města, a to na zasedání 9. prosince.

Zdroj: vzNepřehlédněte