Velikonoční volno i slunečné počasí nalákaly do areálu Klínovec desítky lyžařů, sezona tam včera skončila

19.4.2022
Roman Kořinek

Prodloužený velikonoční víkend i pěkné počasí přilákalo do skiareálu Klínovec plno příznivců zimních sportů. Podmínky pro lyžování zůstávají v největším areálu v Krušných horách dobré, i tak provoz areálu skončí o Velikonočním pondělí. Areál už se připravuje na letní provoz, řekla mluvčí skiareálu Hana Hoffmannová.

Klínovec byl posledním areálem v Karlovarském kraji, kde lyžovalo i o Velikonocích. „Aktuální podmínky byly velmi dobré. Lyžovalo se na severní straně Klínovce, kde bylo v provozu pět sjezdovek a fun park, vše obsluhovaly dvě lanovky s oranžovou krycí bublinou a jeden vlek,“ uvedla mluvčí.

O poslední jízdy na zasněžených kopcích byl podle mluvčí stále zájem. „Vzhledem k počasí je aktuálně stále o lyžování zájem. Ale samozřejmě okraje sezony jsou vždy slabší, protože ve městech je v tomto období, co se týče počasí a aktivit ten největší rozdíl. Lidé se přeorientovávají spíše na kolo,“ uvedla Hoffmannová.

Při loňské sezoně byl areál kvůli protikoronavirovým opatřením otevřený pouze na pár dní. Zatímco v běžné sezoně bývá v provozu v průměru 135 dní, loni to bylo jen devět dní. Kvůli nepřízni počasí se lyžovalo jen na třech uměle zasněžených sjezdovkách. Ztráty Klínovce kvůli omezenému provozu minulé sezony činí 200 milionů korun.

Letošní zimní sezona bude pro klínovecký areál dobrá. Skiareál měl po dvou letech opět plnohodnotnou sezonu. Do střediska přijelo za letošní sezonu 340.000 lyžařů, což je srovnatelný počet s obdobím před epidemií. Při slunečných víkendech byla návštěvnost i přes 10.000 lidí. Díky dobré sezoně se podařilo areálu umořit část dluhů z období covidu a vydělat peníze na nutné investice.

Areál už se chystá na letní sezonu. Pro příznivce terénní jízdy na kole a koloběžkách je každoročně připraveno několik tratí různých obtížností. „Příprava na léto se již uskutečňuje souběžně s dobíhající zimou. Po ukončení provozu lanovky z Jáchymova, která je právě spuštěná v létě se zahájila její údržba a příprava na léto. Stejně tak kolegové, kteří spravují traily už vyrazili na opravy stezek do míst, kde není sníh a podmínky jim tak práce dovolí,“ řekla mluvčí. Loni areál zahájil letní provoz koncem května.

Zdroj: čtk

 Nepřehlédněte