Velká pardubická už je za dveřmi, přihlásilo se 19 koní

23.9.2021
Redakce

Devatenáct koní z Česka a Slovenska včetně tří bývalých vítězů je přihlášeno na 131. ročník Velké pardubické. Vrchol tuzemské překážkové sezony se uskuteční s nově upraveným Taxisovým příkopem v neděli 10. října.

Kdo se skutečně postaví na start, bude zřejmé v pátek 1. října, kdy se hodinu před polednem uzavřou startovní listiny. „A kdy potomek zakladatele Velké pardubické hrabě Francesco Kinský dal Borgo v Pardubicích slavnostně vylosuje startovní čísla,“ uvedli pořadatelé v tiskové zprávě.

Mezi přihlášenými jsou z vítězů No Time To Lose (2017) a Theophilos (2019), oba svěřenci trenéra Josefa Váni staršího, a obhájce Hegnus trenéra Radka Holčáka.

Osminásobný vítěz mezi žokeji Váňa připravuje jako trenér na letošní Velkou pardubickou tři koně (i Mahe Kinga). Dvojici svěřenců přihlásili trenéři Stanislav Popelka a Jaroslav Brečka, jehož slovenský Kaiserwalzer zvítězil v zářijové kvalifikaci.

Početně nejsilnější zastoupení tří koní má stáj Nýznerov a každého chystá jiný trenér. Jedinou přihlášenou klisnou je trenérem Pavlem Vítkem připravovaná Vanesse, která v Pardubicích nikdy nestartovala a kvalifikaci splnila ve Francii.

Ambice na úspěch ve věhlasném dostihu mají čtyři trenérky – Hana Kabelková (Talent), Tamara Křídlová (Beau Rochelais), Lenka Kvapilová (Player) a Štěpánka Myšková (Evžen).

Po loňském ročníku bez fanoušků by se letos měli diváci do hlediště vrátit. Zatím jsou v prodeji na webu závodiště lístky k sezení na tribunách, k stání budou podle pořadatelů k dispozici až po 1. říjnu. „Podle aktuální epidemické situace. Pokud kvůli ní dojde k omezení kapacity návštěvnosti hromadných akcí, budou přednostně uplatněny vstupenky k sezení na tribunách,“ uvedli organizátoři.

adp/ČTK


Témata:

Nepřehlédněte