Velký úspěch primátora Hřiba, gripeny přes Karlův most v sobotu nepřeletí

13.5.2021
Redakce

Primátor Hřib (Piráti) slaví úspěch, po jeho výživné kritice organizátoři odvolali sobotní slavnostní průlet gripenů přes Karlův most. „Tento způsobvytěžování historického centra považuji za neuctivý a nekulturní. Považuji za krajně nevhodné propojovat církevní témata s armádou,“ sdělil k tomu Hřib. A na sociálních sítích sklidil od Pražanů spoustu pozitivních reakcí, které se přelet vůbec nepřáli. Průlet by podle Hřiba také zbytečně ohrozil vodní ptactvo.

Primátor v tom smyslu už poslal dopis Vojtěchu Pokornému, který slavnosti řídí, a řediteli Muzea Karlova mostu Zdeňku Bergmanovi, který je sponzoruje.  V dopisu argumentuje také tím, že Praha na slavnosti i přes rozpočtové problémy přispěla častkou 650 000 Kč.

Organizátor Zdeněk Bergman sdělil servru Novinky.cz „Svatojánský spolek bude respektovat přání pana primátora Hřiba a průlet nebude. V Praze jsme svědky přeletů při pietních aktech na Vítkově či na Klárově, který leží v bezprostřední blízkosti Vltavy. Není pravidlem, že armádní stroje doprovázejí vždy pouze akty pořádané samotným státem, ale také mnoha nestátními spolky a sdruženími, které udržují tradice.”

 

Legendární bufet Automat Koruna. Místo, kde vzniklo ruské vejce

 

 

 

 Nepřehlédněte