• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Veterináři odhalili v Praze dodávku s páchnoucím masem bez označení

    19.2.2019

    V Praze 10 našli veterináři ve spolupráci s celníky dodávku se 130 kilogramy neoznačených živočišných produktů, které silně zapáchaly. Šlo například o vepřové vnitřnosti, drůbež, masné výrobky, krev v plastových lahvích nebo křepelčí a kachní vejce. Přepravní prostor byl znečištěný, dodávku řídil cizinec. Za porušení potravinářského zákona hrozí pokuta až 50 milionů korun, většinou je však výrazně nižší, informoval mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer

    „Řidič vozidla k přepravovaným produktům nedoložil žádné doklady o původy a potraviny rovněž byly úplně bez označení. Dle vzhledu produktů se dá usuzovat, že pocházely z neschváleného zařízení. Dále se v nákladovém prostoru nacházely zmrazené ryby a mořské produkty, které byly znehodnoceny silnou vrstvou námrazy a zmrzlé masové šťávy. Tyto produkty rovněž doprovázel silný zápach,“ uvedl Majer. Veterinární inspektoři je znehodnotili a nařídili jejich likvidaci.

    „Další kontrolou bylo rovněž zjištěno, že přepravce není registrován u krajské veterinární správy, jak mu ukládá zákon. Kontroloři rovněž shledali přepravní prostor vozidla jako neudržovaný a znečištěný, tudíž absolutně nevhodný k přepravě živočišných produktů,“ uvedl mluvčí. Pražští veterináři budou případ řešit v přestupkovém řízení.

    Zdroj: čtk

    Rovné linie považoval za ďáblův nástroj. Užijte si 14 inspirujících faktů o životě a díle Hundertwassera



    Nepřehlédněte