• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Vězeň v Mírově založil v cele požár. Skončil v nemocnici

  17.3.2023
  Simona Knotková

  Ve věznici Mírov na Šumpersku ve čtvrtek dopoledne zasahovali hasiči při požáru cely. Oheň založil vězeň, podle mluvčí vězeňské služby Markéty Prunerové zapálil lůžkoviny. Požár byl včas uhašen. Muž se nadýchal kouře a skončil v šumperské nemocnici, řekla mluvčí krajské záchranné služby Lucie Mikisková. Podle krajského policejního mluvčího Libora Hejtmana byla situace ve věznici pod kontrolou, ostatní vězni evakuováni být nemuseli. Věznice v Mírově patří k nejstřeženějším v zemi, tresty si zde odpykávají i doživotně odsouzení.

  „Mohu potvrdit, že jeden z odsouzených ve věznici Mírov zapálil lůžkoviny a další předměty ve své cele. Ihned po zjištění byl vyveden z cely ven, byla přivolána záchranná služba a hasiči. Do jejich příjezdu byl však požár malého rozsahu uhašen vlastními silami, přesto hasiči nadále odvětrávají prostory,“ řekla mluvčí Prunerová. Motiv činu zatím vězeňská služba nezveřejnila, škodu dosud nevyčíslila.

  Podle mluvčí krajské záchranné služby Lucie Mikiskové se muž při požáru nadýchal toxických plynů z hoření, záchranka jej převezla podle svědků události do nemocnice za doprovodu policejní eskorty. „Nahlášeno jsme měli bezvědomí, nicméně při našem příjezdu byl muž již vytažen z cely a začal se probírat. Nadýchal se toxických zplodin, podali jsme mu proto kyslík a transportovali jej na interní ambulanci do šumperské nemocnice ve stabilním stavu,“ řekla mluvčí záchranné služby.

  Mluvčí hasičů Lucie Balážová uvedla, že do mírovské věznice vyrazily ve čtvrtek po 09:00 tři jednotky hasičů. „Požár matrace v jedné z cel byl ještě před příjezdem našich jednotek uhašen,“ uvedla mluvčí. Doplnila, že objekt poté hasiči vyvětrali a pomocí průmyslového vysavače z cely odsáli vodu z hašení.

  V mírovské věznici kvůli incidentu podle informací novinářů zasedal i krizový štáb. Na Mírově si nyní odpykává trest zhruba 380 lidí.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte