• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Video jen pro otrlé: Žena měla v oku 23 zapomenutých kontaktních čoček

    13.10.2022

    Katerina Kurteeva je oftalmoložka sídlící v kalifornském Newport Beach. Na svém Instagramu se podělila o kuriózní případ, kdy jedné z pacientek musela z oka odstraňovat 23 zapomenutých kontaktních čoček!

    Zapomenout si jednou před spaním vyndat čočky, to se občas může stát i těm nejpečlivějším. Ale udělat to třiadvacetkrát po sobě? Přesně to byl případ starší ženy, která navštívila ordinaci Kateriny Kurteevy. Doktorka na sociální síti publikovala video, které nejednomu uživateli dělá problémy sledovat.

    Světu dal kontaktní čočky. Jak k jejich výrobě použil Otto Wichterle stavebnici Merkur?

    „Ojedinělý případ, kdy si někdo přes spaním ‚zapomněl‘ vyjmout kontaktní čočky a ráno si nasadil nové. 23 dní za sebou!“ stojí v jeho popisku.

    „Čočky jsem od sebe opatrně oddělila. Musela jsem k tomu použít velmi jemný chirurgický nástroj – klenotnické kleštičky. V podstatě se slepily dohromady, jak měsíc ležely pod víčkem,“ pokračuje. Ostatním vzkazuje, aby s čočkami rozhodně neusínali.

    Příspěvek na Instagramu se stal hojně komentovaný a lidé vyjadřovali své nepochopeni i pocity úzkosti, které během sledování videa měli. „Jak? Jak někdo nemůže vědět, že má čtrnáct tisíc kontaktních čoček ve svém oku, když mně stačí jenom malinký prach a už mám pocit, jako by se mi tam zaseklo auto? Znovu. JAK!?“ ptá se například jedna uživatelka.

    Zdroj: instagram.com/california_eye_associates



    Nepřehlédněte