Vidět město jak ho vidí ptáci. V Jablonci nad Nisou máte šanci!

12.7.2021
Fefík

Ve stejné době jsou v přízemí radnice otevřeny i sezónní Turistické informace, kde vám poradí i prodají vstupenku na věž. Vyhlídka je z bezpečnostních důvodů přístupná pouze s průvodcem, a to od pondělí do pátku v každou celou hodinu – poslední výstup je možný v 16 hodin. Oproti jiným letům se prodloužil provoz mimo úřední dny.

„S otevřením nového pracoviště na radnici můžeme návštěvníkům nabídnout během pracovního týdne více výstupů na radniční věž. Věříme, že možnosti využijí místní i turisté. Pohled z ochozu radniční věže je jedinečný. Jablonec má nádhernou polohu uprostřed hor a za jasného počasí je vidět nejen město jako na dlani, ale i Černá studnice, Bramberk, Královka, Císařský kámen, Liberecká výšina a samozřejmě Ještěd,“ popsal Petr Vobořil, ředitel Kultury Jablonec.

Během výstupu mohou zájemci nahlédnout do zasedacích sálů, které jsou po rekonstrukci opět chloubou funkcionalistické radnice.

Česká Lípa je místo vlídné k nevidomým. Zabodovala poznávací cestou po městě

V budově radnice jezdí oběžný výtah páternoster. Pokud se chcete svézt tímto unikátním přepravním zařízením, doporučujeme si k návštěvě věže zvolit úřední dny – pondělí nebo středu, kdy jeho provoz není omezen.

Méně pohyblivým návštěvníkům ale výstup na věž doporučit nelze, do samotné věže se totiž nelze dostat jinak než po svých.

Zdroj: Jablonecký měsíčníkNepřehlédněte