Viktoria Plzeň je mistrem ligy! Po čtyřech letech se vrací na fotbalový trůn

11.5.2022
Andrea Jančová

Plzeň je po čtyřech letech ligovým mistrem. V předposledním čtvrtém kole nadstavby ve skupině o titul porazila Hradec Králové v jeho domácím azylu v Mladé Boleslav 2:0 a po remíze Slavie v Ostravě 1:1 už nemůže přijít o první místo v tabulce. Před posledním zápasem mají červenomodří na čele soutěže nedostižný čtyřbodový náskok.

Plzeňská Viktorie zajížděla do Boleslavi jako tým, který má nejblíže k zisku mistrovského titulu. A vzhledem k tomu, že Beuaguel a Mosquera dokázali překonat hradeckého brankáře a pražská Slavia klopýtla na Baníku, tak jej skutečně dokázala získat. Již po šesté za posledních jedenáct let!

Začátek souboje s nevyzpytatelným soupeřem byl opatrný. Domácí se ale postupně začali osmělovat, bylo na nich znát, že už o nic nehrají a tím pádem na jejich bedra není žádný tlak. Viktoriánská obranná hráz musela hned několikrát hasit nebezpečné útoky domácího mužstva, ten se ale v prvním dějství prakticky nedostal do zakončení.

Postupně ale začali vystrkovat růžky i Západočeši. V 19. minutě po faulu na Beauguela pálil z přímého kopu kousek vedle Vízkovy branky Mosquera a o pouhou minutu poté poslal na francouzského kanonýra nebezpečný centr Řezník, „Bogy“ sice míč minul, ale ten se mu odrazem od hradeckého obránce okamžitě odrazil zpět k nohám a po jeho přesné střele pod břevno následovala viktoriánská gólová party!

Dvě minuty před odchodem do kabin ještě Lukáš Kalvach parádně zatočeným přímým kopem zaskočil brankáře Vízka, ten ale jeho střelu vyrazil z brankové čáry. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro Plzeň.

V 54. minutě přišel na plac Tomáš Chorý a jen pár vteřin nato se po Řezníkově rohu dostal do zakončení hlavou. Brankář Hradce sice míč vyrazil, ale Mosquera ho pohotově dorazil do sítě a navýšil na rozdíl dvou branek!

Nic podstatného už se poté v utkání nestalo a to znamená, že nám francouzsko-kolumbijské duo vystřelilo výhru nad Hradcem a tím pádem i další mistrovský titul!

 

Zdroj :vz, FC Viktoria Plzeň


Témata:

Nepřehlédněte