• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Viktoria Plzeň jede na vítězné vlně! Doma zdolala CSKA Sofia

    Fotbalisté Plzně rozjásali domácí stadion. Úvodní domácí duel play-off Evropské konferenční ligy zvládli na výbornou. CSKA Sofia porazili po gólech Milana Havla a Jhona Mosquery 2:0.

    Úvodní střelu mezi tři tyče měl na svědomí Pavel Šulc. Z další šance už ale padl gól. Dominik Janošek předvedl parádní průnikovou přihrávku vzduchem na Radima Řezníka, jehož pokus ještě lapil hostující gólman. Míč se však odrazil k nohám Milana Havla a ten rozjásal slušně zaplněnou Doosan Arenu.

    V průběhu druhé půle padl do bulharské sítě druhý gól – v 72 minutě se trefil Mosquera. Plzeňští v této sezoně vyhráli osmý z devíti soutěžních zápasů.

    Podle plzeňského kouče ale viktoriáni určitě ještě nemají finálně splněno. „Myslím si, že nás příští týden budou zlobit. Viděl jsem jejich poslední zápasy a ofenzivu mají opravdu velmi silnou. Všichni to jsou rychlí a pohybliví hráči. Jakmile mají kousek prostoru, tak je těžké je chytat,“ předesílá trenér Plzně Michal Bílek.

    „Jsem rád, že jsme je do takových situacích nepouštěli. Doma ale budou určitě velmi nebezpeční, což potvrdili i s Osijekem, kterému dali čtyři góly. 2:0 je výborný výsledek, ale rozhodně není nic rozhodnutého. Je potřeba se na to dobře připravit, hrajeme o hodně!“ je si vědom Michal Bílek.

    Zdroj: FCVP



    Nepřehlédněte