Viktoriáni ruší soustředění ve Španělsku. Nechtějí riskovat nákazu omikronem

14.1.2022
Andrea Jančová

Plzeňští fotbalisté v rámci přípravy na jarní část ligy nezamíří na jih, ale zůstanou doma. Vzhledem k aktuální koronavirové situaci ruší Viktoria herní kemp ve španělské Esteponě, kam měla odcestovat na začátku příštího týdne. 

Plzeňský klub nechce podstupovat zvýšené riziko spojené s pobytem i cestováním a zbytek přípravy absolvuje v domácím prostředí, kde sehraje i tři přípravné duely. „V posledních dnech jsme pečlivě sledovali koronavirovou situaci a dospěli k závěru, že soustředění a s tím spojené cestování leteckou dopravou představuje pro náš tým příliš velké riziko, které nehodláme vzhledem k blížícímu se ligovému startu podstupovat,“ vysvětlil mluvčí klubu Václav Hanzlík.

„Případná nákaza a s tím spojená karanténa v zahraničí u jakéhokoli člena týmu by byla zásadní komplikací. Zároveň si nemůžete být jisti, že nedojde na poslední chvíli k odřeknutí některého z domluvených soupeřů,“ dodal mluvčí klubu.

Tým měl do letoviska Estepona odletět již v pondělí, vše tedy bylo nachystáno včetně zakoupených letenek, ubytování, zabalených věcí. Nyní ale Viktoria narychlo mění plány.

„Doba je bohužel taková, nedá se nic dělat. Herní kemp ve Španělsku by byl za standardních podmínek ideální, nicméně aktuálně je pro nás lepší zůstat v domácích podmínkách. Máme zde špičkové zázemí a ochrana týmu je pro nás prioritou. Chceme minimalizovat jakékoli riziko a být na startu jara kompletní a dobře nachystaní,“ okomentoval zrušené soustředění trenér Viktorie Michal Bílek.

V programu zůstanou i tři přípravné zápasy, které sehraje Viktoria s největší pravděpodobností v tréninkovém areálu v Luční ulici. Nyní klub jedná o jménech soupeřů.

Zdroj :vz


Témata:

Nepřehlédněte