• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Víme jak předejít problémům jako jsou migrény, suchá pokožka nebo otoky

  7.8.2018
  Aleš Zavoral

  Věděli jste, že lidské tělo je tvořeno až z 65% z vody? Co se začne s naším tělem dít, když zapomínáme v horkém počasí doplňovat tekutiny? Nejdříve se do naší záchrany zapojí ledviny, které začnou zadržovat vodu, posléze se ozve silná bolest hlavy, únava, můžou se přidat otoky nebo dokonce bolesti kloubů. Pojďte tomu s námi předejít!

  Tak rychle hydratovat

  Samozřejmě nejlepší tekutina pro naše tělo je pitná neperlivá voda. Nuda? Tak zvolte případně lehce minerální vodu. Příjem silných minerálních vod by ale neměl přesáhnout 0,5 litru za den. Pokud ji budete užívat denně, hrozí vám zvýšené riziko kloubních problémů, vysokého krevního tlaku nebo žlučových a močových kamenů. V menší míře můžeme do pitného režimu zařadit neslazené čaje nebo vodou ředěné ovocné či zeleninové šťávy.

  Není tekutina jako tekutina

  V první řadě vynechejte sladké limonády a ochucené perlivé vody. Jejich složení je především z umělých látek a mají vysokých obsah cukru. Káva, alkohol a energetické nápoje? Zapomeňte!  Kofein podporuje vylučování vody z těla a dehydratuje nás. Z toho důvodu se doporučuje ke každé kávě sklenka pramenité vody.

  Znáte zázračnou rostlinu, která vám pomůže na spáleniny od slunce?

  Jaké množství vody je optimální?

  Záleží na mnoha faktorech, jako je pohlaví, váha, roční období, složení a množství stravy, aktivity v daném dni nebo zdravotní stav. Když je horko musí se vypít mnohem víc tekutin než v zimě. Denní potřebu příjmu tekutin lze zjistit jednoduchým výpočtem – 1 litr vody připadá na 30 kg tělesné hmotnosti. To znamená, že člověk, který váží 70 kg, by měl vypít denně 2,3 litrů vody. Ovšem pozor, tento příjem by platil pouze pro den za běžných podmínek. Na každých 10 minut naročnější aktivity by se mělo k dennímu příjmu připočíst dalších 100 ml vody.

  Pijte pro krásu

  Ledviny filtrují krev v těle, aby ji zbavily od přebytečných a škodlivých látek. Když se budete dostatečně hydratovat, ledviny budou lépe pracovat a zbaví tělo od více nežádoucích látek. Tím posílíte své zdraví a imunitu. Jestliže budete dostatečně pít, pokožka se bude samovolně hydratovat a vypnou se jemné vrásky. Pijte dostatečně a dejte sbohem zbytečně drahým krémům.

  Chcete se pořádně zchladit? Vyměňte kolu za bylinky a melounový koktejl  Nepřehlédněte