Znáte zázračnou rostlinu, která vám pomůže na spáleniny od slunce?

7.8.2018
Redakce

V dnešní době má už spíše komerční využití. Najdeme ji v kosmetických přípravcích nebo zdravotních doplňcích jako jsou vyživující krémy, šampóny či nápoje.

Vypěstujte si ji doma

Aloe vera je sukulentní trvalá rostlina, která je nenáročná na pěstování. Měla by se umístit na slunečné místo, nejlépe na jih. Pokud máte balkón, zvolte pro rostlinu toto místo. Má ráda čerstvý vzduch. Ovšem pozor na léto! Sluneční paprsky jsou velmi intenzivní, proto by se měla umístit do stínu. Nepřehánějte to ani se zaléváním. Jelikož se jedná o pouštní rostlinu, prospívá ji především suché prostředí než-li vlhké.

Prozradíme recept na výbornou zmrzlinu, kterou si připravíte doma rychle, levně a zdravě

Zázračný gel

Pod slupkou rostliny se skýtá zázračný hojivý gel. Čerstvý gel z Aloe je průhledný a bez vůně. Na vaší rostlině si vždy vyberte ten nejdelší list, který odříznete a podélně rozkrojíte. Tento gel s blahodárnými účinky můžete využít na hojení ran od hmyzu a popálenin od slunce nebo zjemnění kožních problémů. Poslouží také dobře jako vlasová maska proti vypadávání vlasů nebo jako čistící a detoxikační tonikum pro vaši pleť.

Vnitřní využití – prevence proti rakovině

Aloe vera se dá využít i vnitřně, ale pozor na přípravu! Je nutné abyste důkladně oddělili průhledný gel od vrstvy těsně pod listem. Vrstva obsahuje latexovou mízu, která může mít silné projímací účinky. Napomáhá při trávení, žaludečních potíží a upevňuje váš imunitní systém. Využívá se i v zubním lékařství – napomáhá při hojení aftů či zánětů dásní. Aby toho nebylo málo, je vědecky dokázáno, že rostlina má protirakovinný potenciál! Dokáže bojovat s některými typy nádorů, aniž by poškozovala normální zdravé buňky.

11 přírodních parků jako z pohádky, a přece v Praze. Psst! Prozradíme vám, kde jsou

Alternativní medicína

Z Aloe vera se vyrábí esence pro aromaterapii. Znáte naprosté vyčerpání z práce, kdy už sotva dojdete domů a rovnou zamíříte do postele? Druhý den ráno vám nepomůže ranní rozcvička ani galón kávy? Zkuste aromaterapeutickou masáž z esencí Aloe vera. Je vhodná právě při vyčerpání z velkého pracovního nasazení.

FOTO: Aloe

Aloe - Aloe_Vera1Aloe - Aloe_Vera4Aloe - Aloe Vera 2Aloe - Aloe_vera_gelAloe - aloe-vera


Nepřehlédněte