Vítězný vstup mužů: Levharti otočili duel s Pelhřimovem v závěru

20.9.2021
Redakce

Po úspěšné přípravě odstartovali Levharti výhrou také základní část první ligy. V úvodním kole hostili na palubovce domovské Městské sportovní haly pelhřimovské Sojky, s nimiž svěřenci Radka Holuši vydřeli výhru 97:89 díky povedenému závěru.

Jako první se zhruba po půlminutě hry prosadili chomutovští basketbalisté, ovšem poté téměř celou zahajovací čtvrtinu vedli hosté. Po úvodních deseti minutách však byli o bod vpředu Levharti, kteří však před poločasem o nejtěsnější náskok přišli. Do kabin šly veselejší Sojky, jež hřálo vedení 48:45.

Také po návratu z kabin se pomyslné misky vah překlápěly ze strany na stranu, ale po třech čtvrtinách stále vedl Pelhřimov, i když už to bylo jen o bod. Nejvýraznější rozdíl mezi oběma mužstvy svítil na ukazateli zhruba dvě a půl minuty před koncem, kdy celek z Vysočiny odskočil na devět bodů.

Levharti se však nevzdali a zásluhou Jana Jiříčka s Nestorem Boykem se přiblížili na dostřel. Právě první jmenovaný pětasedmdesát vteřin před koncem zápasu dvěma proměněnými trestnými hody překlopil skóre na chomutovskou stranu a Striova trojka na startu závěrečné minuty potvrdila vzepětí domácího souboru.

„Myslím, že první zápas sezóny nabídl divákům velmi hezkou podívanou. Doufám, že jsme je zaujali, aby znovu přišli,“ přál si po posledním klaksonu šťastný Radek Holuša. „Pokud budeme i nadále předvádět takový agresivní basketbal, bude to lidi bavit,“ doplnil.

Šéfa střídačky potěšilo, že mužstvo se v závěru nepoložilo, i když ztrácelo až devět bodů. „Konečně jsme se trefili z dálky,“ ohlížel se šéf střídačky, jehož svěřenci čekali na první úspěšnou trojku hodně dlouho. „Trápilo nás to celý zápas, což asi způsobila nervozita,“ zamýšlel se. „Nedali jsme první dvě střely, což klukům nejspíš trochu svázalo ruce. Já jsem Luboše Striu i Nestora Boyka nabádal, ať si dál věří, že to přijde a pak budou hrdiny. No a to se taky stalo,“ rozpovídal se s úsměvem.

Levharti svého protivníka předčili téměř dvakrát na doskoku, zejména v útoku byl rozdíl hodně markantní – 26:7. „Přispěla k tomu rotace čtyř pivotů,“ vysvětloval Radek Holuša, který však viděl i chyby. „Trochu nám hořela obrana jejich výborných hráčů v situacích jeden na jednoho, na které jsou tihle kluci odmala připravováni. I díky nim byl zápas pro diváky koukatelný, protože často létali i ve dvou metrech,“ přibližoval první muž realizačního týmu.

Oba celky vyprodukovaly každý téměř dvacet ztrát, což chomutovský kouč přičítal zejména dlouhé zápasové pauze. „Zápas jsme ubojovali, což je taky cenné,“ liboval si vládce střídačky. „I bývalí profíci znervózněli, když neproměnili pár střeleckých pokusů, na což nebyli zvyklí. I přesto jsme šli do koncovky sebevědomě a zaplať pánbůh, že jsme utkání otočili a radujeme se z první výhry,“ uzavřel Radek Holuša

Zdroj: Levharti Chomutov


Témata:

Nepřehlédněte