Vlaky CityElefant hlásí: V Praze a okolí Wi-Fi pokryto, na Ostravsku za chvíli

16.10.2021
Fefík

Instalace Wi-Fi palubní sítě v jednotkách CityElefant se blíží k závěru. Z 82 třívozových jednotek je spuštěna už v 77 vlacích. Zbývajících pět souprav v Moravskoslezském kraji dostane Wi-Fi pokrytí s začátkem platnosti nových jízdních řádů v prosinci.

Snadný přístup k internetu tak dostalo více než 100 tisíc cestujících denně v pražské a ostravské integrované dopravě.

Připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi sítě je jednou z nejžádanějších doplňkových služeb na palubě našich vlaků, proto jsme ji ve spolupráci s objednavateli regionální dopravy v Praze, ve Středočeském a v Moravskoslezském kraji zavedli i v jednotkách CityElefant. Ty denně přepraví zhruba pětinu všech cestujících na železnici v celé České republice. Vybavení Elefantů ‚wifinou‘ tak představuje největší rozšíření této služby na české železnici,“řekl Jiří Ješeta, náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Ochrání před radioaktivním prachem i Ebolou. Záchranáři využívají speciální sanitku

 

CityElefanty obsluhují páteřní S linky Pražské integrované dopravy z hlavního města do Kolína přes Český Brod i přes Nymburk, do Milovic, Benešova u Prahy, Berouna a do Kralup nad Vltavou a dále až do Ústí nad Labem. Obsluhují také některé vlaky do Přelouče a Pardubic.

V Moravskoslezském kraji jezdí na páteřních linkách z Opavy přes Ostravu do Havířova a Českého Těšína, z Ostravy přes Karvinou do Mostů u Jablunkova a na některých spojích ve směru Studénka.

V rámci projektu Wi-Fi v CityElefantech je vybaveno příslušnou technologií celkem 246 vozů a Wi-Fi v nich pokrývá 25 420 sedaček. Denně najedou patrové příměstské vlaky přes 35 000 kilometrů na území pěti krajů.

Do pražských souprav CityElefant jsou navíc postupně doplňovány elektrické zásuvky pro dobíjení přenosné elektroniky cestujících.

Zdroj: České dráhy


Témata:

Nepřehlédněte