Vodáci pozor. Ohře má zvýšený průtok a jeden z oblíbených úseků je sjízdný jen velmi obtížně

11.7.2021
Roman Kořinek

„Pracovníci místních půjčoven vodáckého vybavení označují tento úsek v těchto dnech jako nesjízdný. Důvodem je stále zvýšený průtok vody v korytě řeky a zvýšená hladina vody, která například na monitorovaném místě označeném LG Cheb je stále na hranici prvního stupně povodňové aktivity. V korytě řeky je navíc množství popadaných stromů. V kombinaci se zvýšeným proudem řeky jsou tyto překážky v podobě velkého množství stromů ve vodě či těsně nad ní obrovským rizikem pro splouvání,“ varují hasiči vodáky na svém facebooku.

A varování to není nijak neopodstatněné. V minulých dnech totiž přijali několik oznámení od vodáků na tísňovou linku. Operační středisko proto na místo vyslalo hasiče, kteří potvrdili tento aktuálně nebezpečný stav.

„Není v našich silách popadané stromy v korytě řeky odstranit. V těchto místech není možné se dostat blíž technikou, břehy jsou v okolí řeky podmáčené, někde je voda i mimo koryto řeky. Informace o nebezpečné situaci byla předána na dispečink správce povodí,“ dodávají hasiči a upozorňují, že tuto situaci nebude možné zvládnout v krátkém časovém úseku.

Hasiči proto velmi důrazně doporučují zmiňovaný úsek Tržnice – Nebanice při splouvání řeky Ohře zcela vynechat. „Během víkendu jsme tam již zasahovali při záchraně tří vodáků a to právě kvůli kombinaci zvýšeného průtoku a popadaných stromů,“ dodávají hasiči na facebooku.

Zdroj: vz/HZS KKNepřehlédněte