Vodní nádrž Mšeno je chloubou Jablonce. Teď bude mít opravenou hráz

14.10.2020
Fefík

Stavební práce na hrázi jablonecké přehrady byly plánovány od července, ale nakonec začaly až v září. „Práce byly posunuty z důvodu letní sezony na přehradě a ty dva měsíce chybí, jinak už by bylo vše hotové. Na druhé straně je pravda, že vše jde podle harmonogramu a termín zprovoznění bude dodržen, možná i o několik dnů dříve,“ říká hrázný Jiří Chmelař.

Opravy koruny hráze dělá pro Povodí Labe firma Eurovia.

„Postupně se vyměnilo zábradlí, udělaly se nové izolace, předláždila se cesta i římsy, které byly sešikmené a hrozilo jejich vypadnutí,“ nastiňuje práce hrázný.

Postup prací nebyl snadný, koruna se musela až do zdiva celá rozebrat a na zdivo následně nalít betonové pásy, odizolovat a vytvořit odvodňovací kanálky. Dříve byly pouze čtyři, dnes jich z hráze kouká 15.

Poté se položila nová dlažba, repasovaly se sloupky zábradlí a všechny trubky jsou z nového pozinku,“ uvádí Chmelař.

Nejlepší stavbou Libereckého kraje je sídlo společnosti Lasvit v Novém Boru

Ve finální části umístí technické služby sloupy veřejného osvětlení tak, aby v listopadu mohli Jablonečané opět po hrázi chodit.

„Víme, že to je oblíbená spojnice mezi Mšenem a Šumavou, a jsme rádi, že občané byli po celou dobu trvání stavby velmi shovívaví,“ uzavírá Jiří Chmelař. Ten je s přehradou spojen po celý můj profesní život, pracuje tu jako hrázný plných 45 let. Na starost má i malé vodní nádrže Bedřichov II a III.

Vodní nádrž Mšeno je specifická tím, že je uprostřed města a tvoří hlavní volnočasové teritorium města, zejména v letních měsících.

Za stavební práce na hrázi jablonecké přehrady zaplatilo Povodí Labe téměř 20 milionů korun.

FOTO: Vodní nádrž Mšeno

Vodní nádrž Mšeno - 1 kulturaVodní nádrž Mšeno - 2 endler1Vodní nádrž Mšeno - 3 endler2Vodní nádrž Mšeno - 4 chmelařVodní nádrž Mšeno - 5 jabl přehrada (2)
Další fotky
Vodní nádrž Mšeno - 6 476934-jablonec-nad-nisou-prehra-14743804711-1024×1025

Zdroj: Jiří Endler, Jablonecký měsíčníkNepřehlédněte