Volat a psát SMS v metru? Na céčku to půjde od října, v celém metru do pěti let

8.4.2018
Fefík

Jako první bude signálem pokryta část trasy metra C v úseku Roztyly – Muzeum do konce října tohoto roku. Jedná se celkem o osm stanic. Pilotní projekt, který bude hotov do 15. září, bude obsahovat celkem tři stanice a tři tunelové úseky. Celková síť pražského metra bude pokryta do roku 2022.

Metro jezdí pod Vltavou už 33 let. Na „Jižák“ se metrem vozíme ještě déle

„Jsem ráda, že to co se slibuje Pražanům už mnoho let, se konečně stane realitou a dohodu na pokrytí metra mobilním signálem se nám s konsorciem mobilních operátorů podařilo dojednat,“ uvedla primátorka Prahy Adriana Krnáčová. 

Dolínek: Místo rychlodráhy prodlužme metro

Smlouva je na dvacet let. Operátoři Praze zaplatí částku 120 milionů korun.

„Podařilo se dotáhnout složitá jednání s operátory a konečně můžeme splnit sen Pražanů o signálu v metru. Výsledek jednání považuji za velký úspěch, protože ještě před několika lety požadovali operátoři za instalaci signálu v metru nemalé peníze. Díky vyjednávání jsme vše dotáhli do stavu, že cestující budou moci v metru telefonovat a využívat datové služby a Praha navíc získá významné finanční prostředky,“ řekl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Kolik lidí bydlí u stanic metra? Kde má metro smysl a kde ne?

Instalace signálu metro neuzavře

„Operátoři budou moci instalovat vyzařovací kabely a další technologie vždy pouze tři a půl hodiny denně, a to v noci, aby nebyl narušen provoz metra. Proto si pokrytí celé sítě vyžádá delší časový úsek,“ uvedl předseda dozorčí rady Dopravního podniku Prahy Lukáš Kaucký.Nepřehlédněte