Volby v Benešově vyhrála Volba pro Benešov

24.9.2022
Doris Drienová

Komunální volby v Benešově vyhrála Volba pro Benešov, získala sedm mandátů v zastupitelstvu, které má 27 členů. Druhé skončilo ANO s pěti mandáty. Třetí Benešov pro život bude mít pět zastupitelů. Vyplývá to z výsledků komunálních voleb na www.volby.cz. Voleb se zúčastnilo 43,08 procenta voličů.

Čtvrté SPOLU má tři mandáty, tři zastupitele bude mít na pátém místě STAN. Šestí jsou Piráti se dvěma mandáty. Sedmou příčku obsadí SPD a Trikolora s jedním zastupitelem. Na osmém místě skončila Obnova s jedním mandátem.

Před čtyřmi roky v Benešově vyhrála Volba pro Benešov, tehdy získala 11 křesel. Druhé skončilo hnutí ANO se třemi mandáty a stejný počet křesel získala i třetí ODS. Kandidátka STAN Spolu PRO Benešov s podporou KDU-ČSL obdržela dva mandáty, stejně jako Piráti, kteří se ucházeli o hlasy voličů s podporou Strany zelených. ČSSD a KSČM v zastupitelstvu obsadily po jednom křesle. Koalici po volbách sestavila Volba pro Benešov s ODS, STAN a Piráty. Do křesla starosty se vrátil lídr Volby pro Benešov Jaroslav Hlavnička.Nepřehlédněte