Volby v Rakovníku vyhrálo ANO s ČSSD

24.9.2022
Doris Drienová

Komunální volby v Rakovníku vyhrála v nynějších komunálních volbách společná kandidátka hnutí ANO a sociálních demokratů s podporou nezávislých. Jejich kandidáti získali šest mandátů v zastupitelstvu, které má 21 členů. Druhá skončila Změna pro Rakovník s pěti mandáty. Třetí ODS bude mít tři zastupitele. Vyplývá to z výsledků komunálních voleb na www.volby.cz. Voleb se zúčastnilo 37,84 procenta voličů.

Čtvrté Město pro vás (STAN) má tři mandáty, dva zastupitele bude mít na pátém místě KSČM. Šestí jsou Společně – TOP 09 s jedním mandátem. Sedmou příčku obsadí SMĚR Rakovník – Nestraníci s jedním zastupitelem.

Volby v roce 2018 vyhrála v Rakovníku ODS, získala tehdy čtyři mandáty, hnutí Město pro vás se třemi mandáty skončilo ve volbách na druhém místě. Stejný počet mandátů mají také Společně pro Rakovník a ANO. Po dvou křeslech v zastupitelstvu obsadí sociální demokraté, KSČM a Strana svobodných občanů, po jednom mandátu mají Změna pro Rakovník a Směr Rakovník – Nestraníci. Starostou Rakovníka se stal Luděk Štíbr (ODS).

Zdroj: ČTKNepřehlédněte