Volejbalisté Karlovarska mohou dnes vybojovat první výhru v Lize mistrů

30.11.2022
Roman Kořinek

Volejbalisté Karlovarska přivítají ve svém třetím vystoupení v hlavní soutěži Champions League přední belgický tým Decospan Volley Team Menen. Ten v prvních dvou kolech podlehl favoritům z Itálie a Polska bez uhraného setu. Český mistr by tak mohl být v dnešním utkání, hraném od 18 hodin v karlovarské míčové hale, favoritem a vybojovat historicky první výhru v Lize mistrů. Trenér Karlovarska Jiří Novák ale před přílišným optimismem varuje. Zároveň v následujícím rozhovoru upozorňuje na kvalitu hráčů soupeře a věří, že pokud si jeho svěřenci udrží vysokou úroveň své hry, mohou být večer úspěšní.

Menen prohrál oba předchozí zápasy hladce 0:3, zatímco vy jste proti Kedzierzynu-Kožle i s Trentinem bojovali o body. Je to důkaz toho, že jste silnější než belgický tým?

Vůbec ne. Viděl jsem jejich zápasy, oni hráli také velice dobře. Musíme si uvědomit, že v naší skupině jsou extrémně silné dva týmy. Nám se s nimi pokaždé podařilo urvat jeden set, ale každý zápas je jiný. Je ale pravda, že do tohoto zápasu půjdeme už s tím, že máme co ztratit.

V domácí lize Menen letos už čtyřikrát prohrál a je v tabulce až osmý. Jakou má podle vás aktuální formu?

Sledoval jsem, že měli těžší rozjezd, ale postupně se začali zvedat. Teď už zase dokazují, že umí hrát dobrý volejbal.

Zaměřovali jste se v předzápasových analýzách speciálně na některé hráče soupeře?

Tak úplně ne. Víme, že jsou tam kluci s belgického národního týmu, mají výborného přihrávajícího smečaře z Finska. Zaměřujeme se na ně jako na tým. Nechybují, snaží se do hry dávat hodně energie, výkonnostní úrovní jsou srovnatelní s námi.

Dnes večer se ale budete chtít soustředit nejspíš jen sami na sebe. Je to tak?

Ano, ale zároveň musíme vnímat hráče soupeře a jejich kvalitu. Když udržíme svou vysokou úroveň hry, budeme bojovat o vítězství. Je třeba nepodlehnout tomu zápasu a soustředit se na sebe.

Cítíte se jako favorité zápasu?

To ne, tohle slovo je dvojsečné. A pravda vždycky leží na hřišti. Když tým nepředvede svůj výkon, tak je potom jedno, jestli byl favoritem. Já doufám, že nás diváci poženou a my jim ukážeme výkon na vysoké úrovni.

Zdroj: vz/vk krarlovarsko

 

 Nepřehlédněte