• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Vozovna ve Stromovce bude mít nového provozovatele. Praha by mohla získat na nájmu přes 3 miliony

  3.4.2024
  Fefík

  Rada hlavního města Prahy schválila pořadí nabídek zájemců o provoz bubenečské restaurace Vozovna i podepsání nájemní smlouvy s předkladatelem nejvyšší z nich.

  Společnost KOOL FOOD SERVICE za pronájem nabídla přes 3,43 milionu korun ročně. Dosavadní provozovatel možnost dorovnání nabídky nevyužil.

  „Nabídka společnosti KOOL FOOD SERVICE dokazuje, jak lukrativním místem oblíbená Vozovna v Královské oboře je. Město musí postupovat s péčí řádného hospodáře a tuto skutečnost zohlednit. Vzhledem ke zkušenostem nového provozovatele věřím, že se v největším pražském parku podaří zvýšit standard občerstvovacích možností a přinést lidem zajímavou nabídku. Jednou z našich podmínek byla například možnost platby kartou,“ uvedla náměstkyně pro životní prostředí a klimatický plán Jana Komrsková (Piráti).

  Jediným kritériem výběrového řízení na nového provozovatele byla nabídnutá cena ročního nájemného. Komise představila městské radě pět nejvyšších nabídek, celkově se do řízení přihlásilo 13 zájemců.

  Pražští radní odsouhlasili dalších 200 milionů, aby záchrana Šlechtovky mohla pokračovat

   

  KOOL FOOD SERVICE působí na trhu více než 20 let a je silně spjata s bubenečským Výstavištěm v sousedství Stromovky. Zajišťuje catering pro významnou část akcí a eventů konaných na Výstavišti, přímo v areálu provozuje bistro Artyčok i kavárnu Cafe v bazénu. Dále v areálu ZOO Praha provozuje restauraci v Gočárových domcích a na Vyšehradě v roce 2021 otevřela Café Bistro Citadela.  

  Hlavní město Praha by nájemní smlouvu s novým provozovatelem mělo podepsat do konce března. Její součástí je podmínka bezplatného WC pro návštěvníky parku, zprovoznit se musí už se začátkem sezóny v dubnu. Smlouva se uzavírá na dobu určitou pro následujících pět let s možností prodloužení o dalších pět let.

  Zdroj: MHMP  Nepřehlédněte