Výhru na ledě Motoru jistil nevídaným hattrickem v oslabení kapitán Energie Tomáš Vondráček

24.11.2021
Roman Kořinek

Karlovy Vary včera sehrály velmi podařené utkání na ledě Českých Budějovic. K zápasu odjely o den dříve, což se jim vyplatilo a z jihu Čech vezou tři body. Největší hvězdou zápasu byl kapitán týmu, který vstřelil v oslabení tři branky a výrazně tak přispěl k zasloužené výhře.

Ta se začala rýsovat už v první minutě zápasu, kdy skóre otevřel Tomáš Mikúš. A i když to bylo na dlouhou dobu vše, Energie stavěla na zodpovědném výkonu celého týmu a navrátilci do branky Filipu Novotném. Gólman tým několikrát podržel a dlouhých pětačtyřicet minut musel čekat na další střelecký zápis svého spoluhráče. Tím byl Petr Koblasa, který zvýšil na 2:0 z pohledu Energie. Jenže Energie šla vzápětí do čtyř a výhodu přesilové hry využil domácí Abdul. Pak se ale o slovo přihlásil kapitán Energie Tomáš Vondráček, který předvedl málo vídaný kousek. Nejprve se totiž v 54. minutě dostal v oslabení do samostatného úniku a zvýšil na 3:1. O pár vteřin později sice domácí snížili na rozdíl jediné branky, ale v pokračujícím oslabení poslal hosty do vedení opět jejich kapitán. Zápas spěl rychle ke svému závěru a Energie šla po dalším vyloučení opět do čtyř.  Motor poslal do boje šest hráčů, kteří se ale neprosadili. Naopak Tomáš Vondráček poslal puk do prázdné klece a zkompletoval tak hattrick, který je zajímavý tím, že všechny góly autor vstřelil v oslabení svého týmu. Tomáš Vondráček je prvním hráčem v historii české extraligy, kterému se podobný kousek povedl.

„Výhra je samozřejmě skvělá. Chtěli jsme vrátit Budějovicím porážku z domácího ledu. Jsme rádi, že se nám to povedlo a vezeme tři body domů. Je to naše druhá venkovní výhra letos, takže si jí strašně vážíme. Snad na tento výkon navážeme,“ říká šťastný karlovarský střelec a přiznává, že se jednalo o jeho první vstřelený hattrick.

Pochvalu ale zdaleka nezaslouží jen kapitán, ale celý tým. A toho si je vědom i asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška: „Máme za sebou těžkou sérii, hráli jsme čtyři zápasy obden. Proto jsme na utkání přijeli den dopředu a tento tah se nám vyplatil. Pomohl nám rychlý první gól a potom jsme na sto procent plnili herní plán. Podali jsme obětavý výkon podpořený výborným Filipem Novotným v brance a hattrickem v oslabení kapitána Tomáše Vondráčka. Získali jsme nesmírně cenné tři body s kvalitním soupeřem, který byl nebezpečný po celý zápas.“

Zdroj: vz/hokejkv